OP & ED

Fenomeni TRUMP dhe leksioni më i madh i gazetarisë!

Nga Dalina Buzi Si kurrë më parë në historinë e zgjedhjeve amerikane, jo vetëm mediat më të rëndësishme amerikane që shquhen për paanshmëri, por edhe ato të cilat për më shumë se 100 vjet kanë mbështetur vetëm kandidatët republikanë për presidentë të Shteteve të Bashkuara, janë solidarizuar njëzëri pro-fitores së kandidates demokrate Hillary Clinton. Në këto zgjedhje, çdo nxënës ...Lexo të plotë

EDITORIAL/ Zgjedhjet në Kolonjë, Basha, Meta, ose të luftosh Ramën me Ramën

Pas ndarjes së papritur nga jeta të kryetarit të bashkisë Kolonjë Arben Malo, ashtu si në Dibër do të kemi së shpejti një betejë të parakohshme elektorale. Bashkinë e ...Lexo të plotë

Gabimet e “Rrugës së Tretë” – Nga Mary Steele – The Star

Nga Mary Steele – The Star Si dikush që ka lindur vetëm pak larg nga vendi ku ka lindur dhe David Blunket, unë nuk po mbaj zi për “zhdukjen ...Lexo të plotë

Marshimi për mbetjet e importit revolucion për vendin – Nga Sazan Guri

Nga Sazan Guri Në dukje mund na ngjaj si marshim i thjeshtë, por mund të ngelet dhe të quhet marshim historik, sepse ishte marshimi i dytë për çështje sociale, ...Lexo të plotë

Referendumi hungarez vendos nëse do t’i mbyllim dyert për emigrantët – Nga Patrick Kingsley(The Guardian)

Nga Patrick Kingsley (The Guardian) Ndërkohë që një turmë të vogël pensionistësh u mblodhën jashtë sallës së vogël të fshatit të Martrly, jug të Hungarisë, gjithcka dukej e qetë. ...Lexo të plotë

Plehrat nuk pastrohen me protesta paqësore – Nga Kreshnik Spahiu

Nga Kreshnik Spahiu Dje ndodhesha në Prishtinë dhe nuk pata fatin të merrja pjesë në protestën e Tiranës. Isha në Prishtinën e cila na ka mësuar si luftohet për ...Lexo të plotë

Pse Turqia është vendi i vetëm që mund të shpëtojë Sirinë? – Nga David Owen (The Guardian)

Nga David Owen (The Guardian) Argumenti se diplomacia ka dështuar në Siri dhe se gjëja më e mirë që mund tu japë shpejt fund vuajtjeve në Alepo, do të ...Lexo të plotë

Ambasadori Lu hedh në erë investimin 100 vjeçar amerikan në Shqipëri – Nga Andi Bejtja

Nga Andi Bejtja Sot, pas protestës të shoqërisë civile kundra ligjit të importit të mbetjeve, prita që Ambasada Amerikane në Tiranë, të kërkonte falje për deklaratën e djeshme, që ...Lexo të plotë

Ka profesionistë në TV, por nuk ka punë! – Nga Lutfi Dervishi

 Nga Lutfi Dervishi Televizionet informative sot treguan se vendimet për të përcaktuar se cila ngjarje është më e rëndësishme, nuk i marrin profesionistët.  Të gjitha si të komanduara me ...Lexo të plotë

Kush e krijoi konfliktin me biznesmenin? – Nga Blendi Fevziu

Një histori tronditëse si ajo e masakrimit të biznesmenit libanezo – Amerikan, Mitri, në një nga rrugët më të populluara të Shqipërisë, shërben si shembulli më i mirë për ...Lexo të plotë

EDITORIAL/ Çfarë po mbjell Edi Rama, kanabis, plehra, vetveten në TV, apo fundin e tij? – Nga Poli Hoxha

Nga Poli Hoxha Një gjë e turpshme ka ndodhur gjatë protestës anti ligjit për importin e plehrave me mediet televizive, që transmetojnë “non stop” lajme. Plani i kryeministrit Rama, ...Lexo të plotë
Next Page »
Nga Dalina Buzi Si kurrë më parë në historinë e zgjedhjeve amerikane, ...
Pas ndarjes së papritur nga jeta të kryetarit të bashkisë Kolonjë Arben ...
Nga Mary Steele – The Star Si dikush që ka lindur vetëm ...
Nga Sazan Guri Në dukje mund na ngjaj si marshim i thjeshtë, ...
Nga Patrick Kingsley (The Guardian) Ndërkohë që një turmë të vogël pensionistësh ...
Nga Kreshnik Spahiu Dje ndodhesha në Prishtinë dhe nuk pata fatin të ...
Nga David Owen (The Guardian) Argumenti se diplomacia ka dështuar në Siri ...
Nga Andi Bejtja Sot, pas protestës të shoqërisë civile kundra ligjit të ...
 Nga Lutfi Dervishi Televizionet informative sot treguan se vendimet për të përcaktuar ...
Një histori tronditëse si ajo e masakrimit të biznesmenit libanezo – Amerikan, ...
Nga Poli Hoxha Një gjë e turpshme ka ndodhur gjatë protestës anti ...
 Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Në tetor 2015, Endri Fuga, ish ...
Nga Bryony Jones (CNN) Britania me të cilën ra në dashuri Samuele ...
Nga Ilir Babaramo Letër Presidentit te Republikës I nderuar zoti President, Ndonëse ...
Nga momenti i miratimit të ligjit të mbetjeve, Shqipëria ka përfituar jo ...
-Faleminderit që e ndale makinën dhe më more. Po nuk deshe pare, ...
Nga Stephen Collison(CNN) Hillary Clinton kishte një pyetje për turmën energjike, kryesisht ...
Muç Nano, i cili e ka depozituar tashmë në arkivën e historisë ...
HARTA E FAQES SHERBIME