Shënim

SHËNIM/ Përbindëshi shqiptar i narkotrafikut po nxjerr kreshtat

Deri ditën e djeshme sasi e drogës shqiptare të kapur që raportohej zyrtarisht nga partnerët italianë dhe ata grekë ishte një shifër që përbënte rekord historik, mbi 12 ton vetëm brenda një muaji. Por sot pas 2 operacioneve, njëri i Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Vlorë dhe tjetri nga policia italiane, e ka dyfishuar këtë sasi. Bëhet fjalë ...Lexo të plotë

SHËNIM/ Shfazimi i kryeministrit dhe një sondazh që Fevziu nuk e tregoi mbrëmë

Kryeministri Edi Rama vazhdoi dje në seancën parlamentare të radhës, betejën e tij “epike” në mbrojtje të importit të plehrave. Duket qartë që ai është në një hall të ...Lexo të plotë

Shënim/ Ku kanë shkuar 1 miliardë e 100 milionë Euro

Blendi Fevziu e pyeti Kryeministrin se ç’vepra publike ka bërë në 32 muaj, nga 1 janar 2014 deri më 31 gusht 2016, ndërsa iu ka paguar bizneseve private për ...Lexo të plotë

Shënim/ Duke u rrekur të mbulojë kanabisin me propagandë Kryerilindësi u mbulua me kanabis

Ai pohoi se:Lexo të plotë

SHËNIM/ Oferta që ka pranuar Rama për tu thënë plehrave “bukë”

Pavarësisht se kanë kaluar 25 vjet që kur Shqipëria është futur në sistemin demokratik, buka vazhdon të jetë asortimenti kryesorë për shumicën e familjeve. Aq e shenjtë është buka ...Lexo të plotë

SHENIM/ Urgjencat e Edi Ramës dhe Ilir Beqjës

Sot Edi Rama dhe mëkëmbësi i tij tek tenderat e shëndetësisë Ilir Beqjaj prezantuan reformimin e sistemit të urgjencave në Elbasan. Një sistem që sipas Edi Ramës do të ...Lexo të plotë

Shënim/ Tahiri, arrogant e tallës me Metën, vazhdon sulmin ndaj LSI…

Në një dalje publike, Ilir Meta ka bërë një deklaratë lidhur me situatën e rëndë të krijuar nga kultivimi i kanabsit, por mbi të gjithë i është përgjigjur në ...Lexo të plotë

SHËNIM/ Ministri që për vetullat nxjerr sytë

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, në përpjekje për të thënë se Shqipëria nuk u Lazaratizua në vitin 2016, por ka qenë edhe në “kohën e Saliu dhe Lulit” citoi ...Lexo të plotë

SHENIM/ Këto i keni për një kurban për Bajram, por se mos bëni kurban Muharremin kur të votoni, se…

“Pazari i Roskovecit” duket se do të harrohet, sepse “Pazari i Peshkopisë” është, ku e ku më spektakolar, madje edhe “hyjnor”.  Sipas dëshmive të shumta që dalin orë pas ...Lexo të plotë

SHENIM/ Nga Julian Deda: Mos u mërzit Profesor Berti..!

Kam ndjekur me vëmendje situatën dhe tensionin mediatik të krijuar këto ditë nga dialogu mes Robert Ndrenikës dhe Mirela Kumbaros. Të them të drejtën qellimisht u tregova shumë i ...Lexo të plotë

SHËNIM/ Shqipëria rilind Republikë Kanabiste

“Krenaristi Kanabist” e etikentonte Lapsi.al Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në një koment të vetin pas debutimit të tij në emisionin “Tonight” të gazetares Ilva Tare në Ora News.Lexo të plotë
Next Page »
Deri ditën e djeshme sasi e drogës shqiptare të kapur që raportohej ...
Kryeministri Edi Rama vazhdoi dje në seancën parlamentare të radhës, betejën e ...
Blendi Fevziu e pyeti Kryeministrin se ç’vepra publike ka bërë në 32 ...
Pavarësisht se kanë kaluar 25 vjet që kur Shqipëria është futur në ...
Sot Edi Rama dhe mëkëmbësi i tij tek tenderat e shëndetësisë Ilir ...
Në një dalje publike, Ilir Meta ka bërë një deklaratë lidhur me ...
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, në përpjekje për të thënë se Shqipëria ...
“Pazari i Roskovecit” duket se do të harrohet, sepse “Pazari i Peshkopisë” ...
Kam ndjekur me vëmendje situatën dhe tensionin mediatik të krijuar këto ditë ...
“Krenaristi Kanabist” e etikentonte Lapsi.al Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në një ...
Tim Judah është një analist politik i gazetës britanike ‘The Economist’. Ka qenë shumë i angazhuar, ndër të tjera, edhe për ngjarjet në ish-Jugosllavi e Kosovë dhe shkruan artikuj analitikë e reportazhe për vendet e Ballkanit. Ai ka bërë disa reportazhe edhe për Shqipërinë, dhe gjithnjë është kujdesur të jetë në anën e Edi Ramës, duke e përshkuar si një reformator, madje duke mos munguar të marrë prononcime edhe nga Erion Veliaj. Para disa javësh erdhi në Dhërmi me helikopter Toni Bler që mesa duket ndër të tjera bisedoi më Ramën edhe për reputacionin shumë negativ që është ...
Edi Rama ka caktuar si koordinator të partisë në zgjedhjet e pjesshme ...
Përgjigjen e pyetjes “pse nuk bëhet rruga e Arbrit” e dha sot ...
Shprehja e mençur e popullit, “vesi del me shpirtin”, kuptim e saj ...
Liberalizimi i jashtëzakonshëm i të bërit medie që ashtu si në gjithë ...
“…Lufta kundër kultivimit dhe trafikimit të kanabisit ka qenë dhe mbetet prioritet ...
 Pa u tharë mirë boja e firmës së Presidentit të Republikës Bujar ...
HARTA E FAQES SHERBIME