BOTË

VIDEO – FOTO/ Uragani vdekjeprurës i drejtohet SHBA-ve

Uragani “Matthew” është drejtuar drejt Bahamas dhe bregut lindor të Floridas të mërkurën, pasi ka vrarë të paktën 21 persona në Haiti. “Matthew”, i njohur si uragani më i ashpër i Karaibeve për gati një dekadë, ka goditur në Kubë dhe Haiti të martën, ndërsa shpejtësia e erërave ka shkuar në 230 km/h. Në Shtetet e Bashkuara, miliona njerëzve ...Lexo të plotë

FOTO/ A kishte Hitleri avionë në formë disku? Misteri i bazës sekrete në Rusi

Për më shumë se 60 vjet, këto unaza misterioze në Murmansk të veriperëndim të Rusisë kanë ngjallur kureshtje përse përdoreshin.Lexo të plotë

“Lufta e Tretë Botërore do të nisë shumë shpejtë”

Është një vizion i tmerrshëm i luftës – dhe një luftë ndryshe nga çdo luftë tjetër që ka ndodhur më parë.Lexo të plotë

VIDEO-FOTO/ Ja si sillen të moshuarit kur konsumojnë heroinë

Carla Hiers dhe partneri i saj ishin rrëzuar në tokë pasi kishin marrë heroinë.Lexo të plotë

Kërkohet moratorium për dënimin me vdekje në Bjellorusi

Aktivistë të të drejtave të njeriut në Bjellorusi i bënë thirrje Bashkimit Evropian për t’i parashtruar Minskut kërkesën për një moratorium për dënimin me vdekje, pas një rasti të ...Lexo të plotë

FOTO/ Sheiku i rremë, fajtor për pengim të drejtësisë

Një gazetar britanik, i njohur si “sheiku i rremë” për prirjen e tij të natyrshme për t’u maskuar si një biznesmen i Gjirit për të futur në kurth personazhe ...Lexo të plotë

FOTO/ Kur kryeministrja kërkon “Pokemonë” në Parlament

Kryeministrja norvegjeze, Erna Solberg tha sot se nuk pendohet se kishte luajtur “Pokemon Go” gjatë një seance parlamentare. Fotografitë e bëra dje shfaqin kryeministren teksa përpiqej të hynte në ...Lexo të plotë

SHBA në alarm, arrestohet kontraktori i NSA, ka shitur informacione sekrete

Pas Edward Snowden, SHBA është alarmuar se një tjetër kontraktor i NSA ka nxjerrë informacione sekrete.Lexo të plotë

Skeleti 9.500-vjeçar ekspozohet në muze

Një skelet i një mashkulli i fosilizuar, për të cilin shkencëtarët pohojnë se daton nga periudha 7.500 vjet p.e.s. (para erës sonë) ka tërhequr vëmendje të madhe në opinionin ...Lexo të plotë

Avionët turq shkatërrojnë katër baza të ISIS

Forcat e armatosura turke (TSK) në kuadër të operacionit “Mburoja e Eufratit”, me avionët luftarakë, në rajonet Aktarin dhe Kabtan të Sirisë, shkatërruan katër ndërtesa të DAESH-it që janë ...Lexo të plotë

Pas Brexit, ushtarët britanikë largohen nga Konventa Europiane për të Drejtat e Njeriut

Britania e Madhe kërkon që ushtarët britanikë të përjashtohen nga Konventa Europian për të Drejtat e Njeriut gjatë konflikteve të ardhshme nëse do të ketë, në mënyrë që ata ...Lexo të plotë
Next Page »
Uragani “Matthew” është drejtuar drejt Bahamas dhe bregut lindor të Floridas të ...
Për më shumë se 60 vjet, këto unaza misterioze në Murmansk të ...
Është një vizion i tmerrshëm i luftës – dhe një luftë ndryshe ...
Carla Hiers dhe partneri i saj ishin rrëzuar në tokë pasi kishin ...
Aktivistë të të drejtave të njeriut në Bjellorusi i bënë thirrje Bashkimit ...
Një gazetar britanik, i njohur si “sheiku i rremë” për prirjen e ...
Kryeministrja norvegjeze, Erna Solberg tha sot se nuk pendohet se kishte luajtur ...
Pas Edward Snowden, SHBA është alarmuar se një tjetër kontraktor i NSA ...
Një skelet i një mashkulli i fosilizuar, për të cilin shkencëtarët pohojnë ...
Forcat e armatosura turke (TSK) në kuadër të operacionit “Mburoja e Eufratit”, ...
Britania e Madhe kërkon që ushtarët britanikë të përjashtohen nga Konventa Europian ...
Antonio Pelle është lideri i grupit kriminal të San Luca në Itali ...
Dy efektivë policie në Bruksel në Belgjikës janë goditur me thikë sot ...
Vladimir Putin i kërkoi sot deputetëve të sapozgjedhur pas legjislativeve që kurorëzuan ...
Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka kërkuar nga talibanët që ta ...
Në Kembrixh, në Masaçusets, është shitur për më shumë se 62 mijë ...
Policia gjermane po heton një çift i cili thuhet mbajtur djaline tyre, ...
Autoritetet greke kthyen sot nga ishulli grek Lesbos drejt Dikili-t në Turqi ...
HARTA E FAQES SHERBIME