TURIZËM

Australianët japin arsyet përse duhet vizituar Shqipëria

Këtë herë, janë australianët që kanë diçka për të thënë e për të sugjeruar për Shqipërinë. “Findinglala” është një blog interesant, i një vajze australiane, e cila është në kërkim të aventurave turistike. Në një nga udhëtimet e saj në Europë, ajo ka gjetur Shqipërinë, një vend të vogël të Ballkanit me bregdet e male. “Ky vend ka një histori ...Lexo të plotë

FOTO/ Tare: Një nga jahtet më të bukur që ka ardhur në Sarandë

Ky është një nga jahtet më të bukur që ka ardhur në portin e Sarandës. Kështu thotë Drejtori I Përgjithshëm i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, Auron Tare, duke publikuar fotografitë ...Lexo të plotë

FOTO/ Pasanikët amerikanë vizitojnë Shqipërinë me jahtin luksoz

Një jaht luksoz ka vizituar brigjet tona në jug të vendit. Drejtori i Agjencisë Shqiptare të Bregdetit, Auron  Tare, tha për ATSH-në se, Waltons, një nga familjet amerikane më ...Lexo të plotë

FOTO/ Lezha feston bashkë me turistë dhe emigrantë

Nje tjeter angazhim i bashkise qe u jep me shume vlere pushimeve. Lezha ka festuar 4 dite radhazi ne sheshin kryesor te saj. Te shumte ishin turistet dhe emigrantet ...Lexo të plotë

Një projekt i ri për bregdetin dhe malësinë e jugut të Shqipërisë

Agjencia Kombëtare e Bregdetit beson në një model të integruar të zhvillimit të turizmit duke lidhur zonat bregdetare me ato malore. Për këtë arsye, AKB-ja në bashkëpunim me Bashkinë ...Lexo të plotë

Anglezët zbulojnë në Triport të Vlorës, vendbanimin nënujor romak

Ekspertë nga Southamptoni kanë bërë një zbulim të madh në një vend nënujor të një vendbanimi romak në Shqipëri. Një ekip i udhëhequr nga arkeologë të Universitetit të Southamptonit ...Lexo të plotë

VIDOE/ “National Geographic”: Vizitojeni Kosovën, ia vlen

Një nga portalet më të mëdha në botë mbi udhëtimet dhe natyrën, National Geographic, në kuadër të rubrikës së saj të përjavshme “E vogël bota e madhe”, këtë herë ...Lexo të plotë

5 vende të botës, ku asnjë turist nuk lejohet të shkelë

Duket se globalizmi i ka dhënë mundësi kujtdo që ka dëshirë dhe para të udhëtojë ku të dojë. Por ekzistojnë disa vende në Tokë ku asnjë turist nuk lejohet ...Lexo të plotë

Qytetet ku ia vlen më së shumti të jetosh

Një renditje ndryshe e qyteteve botërore, ku ia vlen të jetosh më së shumti. Sipas një instituti britanik. Melburni ngel qyteti ku ia vlen më së shumti të jetosh. ...Lexo të plotë

Spektakolare: Ja tarracat më të bukura të hoteleve në botë

Konkurrenca mes hoteleve është shumë e ashpër. Por së fundmi, shumëLexo të plotë

FOTO/ Ndërtesat luksoze: Mirësevini në kryeqytetin e ciganëve!

Është vendi ku gjen Teatrin Bolshoi, Bazilikën e Shën Pjetrit dhe Kapitolin amerikan. Por ky nuk është njëLexo të plotë
« Previous PageNext Page »
Për të shtatin vit rradhazi Mastercard ka publikuar “Global Destination Cities Index”, ...
Sot në mbarë Kinën festohet Festa e Mesvjeshtës që mund ta quajmë ...
Për kinezët, ushqimi i mirë është një ndërthurje e ngjyrës, aromës, përzierjes ...
Jo të gjithëve iu pëlqejnë pushimet verore dhe plazhi. Mali, ajri i ...
Në mesin e shumë qyteteve europiane ku ju mund të kaloni pushime ...
Për shekuj me radhë Shqipëria u shmang nga turistët. Tani vendi vlen ...
Janë francezët ata që së fundmi kanë shënjestruar Shqipërinë. Këtë herë është ...
Kjo ndërtesë e madhe e hapur në vitin 2014 nga mbretëresha Maxima ...
Në vitin 2006  planeti mësoi për të parin qytet në botë pa ...
Kush nuk i shikon fotografitë mahnitëse të udhëtimit  në Instagram dhe nuk ...
Kemi folur shpesh për turizmin alpin, për bukuritë, vështirësitë dhe adrenalinën që ...
Këtë herë, janë australianët që kanë diçka për të thënë e për ...
Ky është një nga jahtet më të bukur që ka ardhur në ...
Një jaht luksoz ka vizituar brigjet tona në jug të vendit. Drejtori ...
Nje tjeter angazhim i bashkise qe u jep me shume vlere pushimeve. ...
Agjencia Kombëtare e Bregdetit beson në një model të integruar të zhvillimit ...
Ekspertë nga Southamptoni kanë bërë një zbulim të madh në një vend ...
Një nga portalet më të mëdha në botë mbi udhëtimet dhe natyrën, ...
HARTA E FAQES SHERBIME