TEKNOLOGJI

Ballkani drejt telefonatave pa roaming

Qytetarët e rajonit të Ballkanit ashtu sikundër shumë shpejt qytetarët e BE-së, mund të komunikojnë me njëri tjetrin pa tarifa roaming. Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal mbështet nismën për një platformë rajonale për roaming dhe studimin për ndikimin në fushën ligjore dhe rregullatore që do të ketë ky zhvillim. Më shumë gjysma e 1800 biznesmenëve të pyetur në sondazhin Ballkan ...Lexo të plotë

FOTO/ Kjo është ora që vlen 112,000 Dollarë, ja përse

Dashamirët e orëve unikate të dorës mund të fusin dorën thellë në xhep, këtë ua ofron firma zvicerane e orës “Urwerk”, duke prodhuar një orë me lëndë ekskluzive, ku ...Lexo të plotë

Studim – “Snapchat” i rrezikshëm, ja arsyet që ta fshini urgjentisht

Aplikacioni “Snapchat”, përpos kreativitetit, është edhe i rrezikshëm për përdoruesit e tij. “Studimi zbulon se vajzat adoleshente janë ato më të rrezikuarat nga ky aplikacion janë. Ato bëjnë fotografi, ...Lexo të plotë

BlackBerry nuk do të prodhojë më smartphone

Kompania BlackBerry nuk do të prodhojë më telefonin e vet, duke i dhënë kështu fund një prej produkteve më ikonike të epokës së internetit. Blackberry presupozohej të ishte kompaia ...Lexo të plotë

Shefi i SpaceX prezanton planin për kolonizimin e Marsit

Shefi i SpaceX, Elon Musk ka prezantuar një plan ambicioz për të ndërtuar një qytet në planetin Mars, ku do të dërgoheshin mijëra njerëz. Çmimi për të shkuar në ...Lexo të plotë

YouTube Go prezantohet në Indi për shikimin dhe shpërndarjen e videove offline

Google ka sjellë një aplikacion të ri YouTube Go, i dizenjuar posaçërisht për zgjerimin e aksesit në gjigantin e videove, YouTube. Aplikacioni ka për qëllim përdorimin më eficent të ...Lexo të plotë

Samsung prezanton Galaxy On8, njihuni me parametrat

Samsung ka prezantuar smartfonin e ri, Galaxy On8. Ky telefon vjen me një ekran 5.5 inç HD – i cili është një smartfon i përsosur për konsumatorët që duan ...Lexo të plotë

FOTO /Del në shitje telefoni që mban 24 ditë bateri

Për të gjithë nostalgjikët dhe ata që nuk duan e nuk kanë luksin që të qëndrojnë me karikues me vete gjatë gjithë kohës, ja zgjidhja. Nokia është ringjallur me ...Lexo të plotë

Gëzuar 18 vjetorin Google

Një nga korporatat më të mëdha të informacionit në botë Google, sot shënon 18 vjetorin e themelimit. Larry Page dhe Sergey Brin në SHBA më 4 shtator të vitit ...Lexo të plotë

Tjetër paralajmërim për përdoruesit e Viber. Kujdes nga ky numër

Përdoruesit e aplikacionit “Viber” janë duke u ankuar se po marrin telefonata nga numri +266696687, numër ky pa emër-Anonim. Fillimisht u besua se shifra +2 vije nga thirrjet që ...Lexo të plotë

FOTO/ Si do të dukeshin valët e Wi-Fi nëse do t’i shikonim

Të gjithë përdoruesit e telefonave smartphone përdorin rrjetin Wi-Fi, sidomos nëpër vende publike. Ne jemi të rrethuar nga ky lloj i lidhjes, nga valët elektromagnetike. Ne nuk mund t’i ...Lexo të plotë
« Previous PageNext Page »
Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Kompania gjigante e telefonave Android, lajmëron përdoruesit e saj se të hysh ...
Falë shpërthimeve të smartphone Galaxy Note 7 të kompanisë koreane Samsung, tani ...
Disa kompani të mëdha teknologjike i kanë bashkuar forcat në përpjekje për ...
Klienti i nevrikosur tha se kompania Apple kishte refuzuar ta rimbursonin dhe ...
Themeluesi i rrjetit më të madh social Facebook, Mark Zuckerberg, ka paraqitur ...
Hulumtuesit shkencor kanë shpenzuar dekada me radhë duke parë për rreziqet që ...
Për prindërit, fëmijët e të cilëve janë të varur nga interneti, apo ...
Whatsapp, tashmë ka gati opsionin e ri duke u bërë i padukshëm ...
Pas disa muajsh pritjeje, iPhone 7 dhe 7 plus dolën më në ...
Kamping në pyll? Ngjitje në mal? Shanset janë që ju të mos ...
Qytetarët e rajonit të Ballkanit ashtu sikundër shumë shpejt qytetarët e BE-së, ...
Dashamirët e orëve unikate të dorës mund të fusin dorën thellë në ...
Aplikacioni “Snapchat”, përpos kreativitetit, është edhe i rrezikshëm për përdoruesit e tij. ...
Kompania BlackBerry nuk do të prodhojë më telefonin e vet, duke i ...
Shefi i SpaceX, Elon Musk ka prezantuar një plan ambicioz për të ...
Google ka sjellë një aplikacion të ri YouTube Go, i dizenjuar posaçërisht ...
Samsung ka prezantuar smartfonin e ri, Galaxy On8. Ky telefon vjen me ...
HARTA E FAQES SHERBIME