TEKNOLOGJI

FOTO/ Del në treg topi i mençur i futbollit

Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë si një mjet trajnimi për goditjet në portë.Lexo të plotë

Përdorni Samsung? Kujdes kur hyni në Google përmes telefonit

Kompania gjigante e telefonave Android, lajmëron përdoruesit e saj se të hysh në Google me anë të telefonit ka probleme. Nëse kërkoni diçka në Google nga telefoni i juaj ...Lexo të plotë

FOTO/ Shpërthen edhe një tjetër iPhone

Falë shpërthimeve të smartphone Galaxy Note 7 të kompanisë koreane Samsung, tani të gjithë jemi të vetëdijshëm se bateritë e smartphonëve mund të shpërthejnë.Lexo të plotë

Krijohet aleanca pëtr mbrojtjen ndaj inteligjencës artificiale

Disa kompani të mëdha teknologjike i kanë bashkuar forcat në përpjekje për ta ndaluar një apokalips të shkaktuar nga inteligjenca artificiale. Disa nga shkencëtarët dhe sipërmarrësit më të famshëm ...Lexo të plotë

VIDEO/ Klienti i nevrikosur shkatërron dyqanin e Apple

Klienti i nevrikosur tha se kompania Apple kishte refuzuar ta rimbursonin dhe kështu ai në inat e sipër, shkatërroi të gjithë iPhone, në qendrën tregtare Dijon, në Francë. Burri ...Lexo të plotë

FOTO/ Zuckerberg zbulon pamjet brenda qendrës së të dhënave të Facebook

Themeluesi i rrjetit më të madh social Facebook, Mark Zuckerberg, ka paraqitur pamjet e rralla të brendësisë së njërës nga fermat e fshehta të serverëve të Facebookut. Zuckerberg ka ...Lexo të plotë

A duhet të shqetësohemi nga valët e Wi-Fi?

Hulumtuesit shkencor kanë shpenzuar dekada me radhë duke parë për rreziqet që paraqesin llojet e ndryshme të valëve që transmetojnë rrjetet wireless. Mesa duket, do t’u duhet të kërkojnë ...Lexo të plotë

Prindër ky aparat mban fëmijët larg internetit

Për prindërit, fëmijët e të cilëve janë të varur nga interneti, apo për të ruajtur vëmendjen e të ftuarve në një darkë, kjo është shpikja ideale. Në një kohë ...Lexo të plotë

Whatsapp me opsion të ri në mbrojtje të privatsisë

Whatsapp, tashmë ka gati opsionin e ri duke u bërë i padukshëm për telefonat tuaj. Që do të thotë nuk do të besdiseni më për çdo njoftim që ju ...Lexo të plotë

VIDEO/ Hodhi Iphone 7 Plus nga 830 m lartësi, shikoni ç’ndodhi

Pas disa muajsh pritjeje, iPhone 7 dhe 7 plus dolën më në fund në treg në fillim të shtatorit. Ndërsa shumë njerëz prisnin me padurim të mbanin në duar ...Lexo të plotë

Ja pajisja që zgjidh problemin e valëve të celularit në vende të largëta

Kamping në pyll? Ngjitje në mal? Shanset janë që ju të mos keni sinjal celular, dhe kjo mund të jetë kritike në qoftë se ndodheni në vështirësi. Një pajisje ...Lexo të plotë
Next Page »
Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Kompania gjigante e telefonave Android, lajmëron përdoruesit e saj se të hysh ...
Falë shpërthimeve të smartphone Galaxy Note 7 të kompanisë koreane Samsung, tani ...
Disa kompani të mëdha teknologjike i kanë bashkuar forcat në përpjekje për ...
Klienti i nevrikosur tha se kompania Apple kishte refuzuar ta rimbursonin dhe ...
Themeluesi i rrjetit më të madh social Facebook, Mark Zuckerberg, ka paraqitur ...
Hulumtuesit shkencor kanë shpenzuar dekada me radhë duke parë për rreziqet që ...
Për prindërit, fëmijët e të cilëve janë të varur nga interneti, apo ...
Whatsapp, tashmë ka gati opsionin e ri duke u bërë i padukshëm ...
Pas disa muajsh pritjeje, iPhone 7 dhe 7 plus dolën më në ...
Kamping në pyll? Ngjitje në mal? Shanset janë që ju të mos ...
Qytetarët e rajonit të Ballkanit ashtu sikundër shumë shpejt qytetarët e BE-së, ...
Dashamirët e orëve unikate të dorës mund të fusin dorën thellë në ...
Aplikacioni “Snapchat”, përpos kreativitetit, është edhe i rrezikshëm për përdoruesit e tij. ...
Kompania BlackBerry nuk do të prodhojë më telefonin e vet, duke i ...
Shefi i SpaceX, Elon Musk ka prezantuar një plan ambicioz për të ...
Google ka sjellë një aplikacion të ri YouTube Go, i dizenjuar posaçërisht ...
Samsung ka prezantuar smartfonin e ri, Galaxy On8. Ky telefon vjen me ...
HARTA E FAQES SHERBIME