SOCIALE

VIDEO/ Prekëse, lypësi shqiptar dhuron lekë për fëmijët dhe nënat në nevojë

Ata enden rrugëve, flenë në parqe ose në strehët e pallateve dhe banesave, duke kërkuar para për të jetuar. Por një prej tyre, ka dhuruar para për bamirësi që një fëmijë i sapo lindur të jetojë. Kjo është një histori sa humane dhe e rrallë kur një person në situatë rruge, i prezantuar si Ermiri, ka dhuruar 1000 lekë ...Lexo të plotë

FOTO/ Shoqëria civile kundër Donald Lu-së: Presim shpjegime nga ty…

Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka publikuar sot në faqen e saj në Facebook lejen që kishte marrë nga Policia e Tiranës për protestën e djeshme që kishte ...Lexo të plotë

Papa në Baku përmend Nënë Terezën: Feja dhe shërbimi e ndryshojnë botën

Papa Françesku mbërriti sot paradite në Azerbajxhan, ku përfundoi udhëtimi i tij tri ditor në Kaukaz, që e çoi edhe në Gjeorgji. Mesha për bashkësinë e vogël katolike, vizita ...Lexo të plotë

Çertifikimi, nesër nis testimi i mjekëve dhe stomatologëve

Mjekët dhe stomatologët, të cilët nuk kanë plotësuar kreditet që kërkohen në bazë të programit të edukimit të vazhdueshëm, do të testohen nga data 3 deri në 7 tetor. ...Lexo të plotë

Video/ Gazetarit të Ramës nuk i mbajnë nervat. Provokon dhe zihet me protestuesit…

Në protestën e djeshme të shoqërisë civile kundër importit të plehrave pati edhe një revoltë ndaj mediave të pushtetit.Lexo të plotë

FOTO/ Shikoni si ka qenë Tirana në vitin 1992

Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin shqiptar pas rrëzimit të diktaturës komuniste.Lexo të plotë

U nderua me medalje nga SHBA, kryetarja e AKIP: Do t’ia kthej Donald Lu-së

Drejtuesja e Aleancës Kundër Importit të Plehrave, Kozara Kati, ka komentuar deklaratën e bërë mbrëmjen e djeshme nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë. Duke shprehur ...Lexo të plotë

FOTO/ Këtë javë s’paguani biletë në urbanet e Tiranës, ja kushti që duhet të plotësoni

Kushdo që përdor autobusët e Tiranës, këtë javë nuk do të paguajë asnjë lek për biletën. Por, qytetarët duhet që të përmbushin vetëm një kusht.Lexo të plotë

Mediat e huaja jehonë protestës kundër importit të plehrave në Shqipëri

Pas Fox News, është italiania ANSA ajo që i ka kushtuar një artikull protestës së sotme në Tiranë kundër ligjit të miratuar në parlament javën e shkuar nga mazhoranca, ...Lexo të plotë

FOTOLAJM/ E pabesueshme, Edi Rama proteston kundër importit të mbetjeve

Protestat kundër ligjit për importin e mbetjeve u zhvilluan edhe jashtë Shqipërisë, teksa dhjetra persona protestuan në mënyra të ndryshme kundër ardhjes së plehrave në Shqipëri për riciklim.Lexo të plotë

Fox News: Shoqëria civile protesta kundër importit të mbetjeve në Shqipëri

Protesta e shoqërisë civile në Tiranë kundër ligjit për importin e plehrave është pasqyruar edhe nga mediat e huaja.Lexo të plotë
« Previous PageNext Page »
Qytetarët shqiptarë kanë 34 ditë kohë në dispozicion për të aplikuar për ...
Skandalet me tekstet nuk ndalen. Këtë herë bëhet fjalë për tekste të ...
Në orën 18:00 janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane për të gjithë ...
Florida Hoxha është një vajzë e re shqiptare që prej 10 muajsh ...
Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët shqiptarë brenda dhe jashtë vendit ...
OSHEE njoftoi sot se për shkak të punimeve për fuqizimin e rrjetit ...
Semke Hyka, mamaja e foshnjes dy-ditëshe që vdiq në Pogradec, ka fajësuar ...
Një mjek në Kamëz ka rrëfyer efektet anësore të punës me hashashin, të hasura ...
Nesër, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen ...
Vjeshta duket se ka trokitur tamam. Reshjet e shiut të mbrëmjes së ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka reaguar pas video-monologut të Kryeministrit ...
Ata enden rrugëve, flenë në parqe ose në strehët e pallateve dhe ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka publikuar sot në faqen e ...
Papa Françesku mbërriti sot paradite në Azerbajxhan, ku përfundoi udhëtimi i tij ...
Mjekët dhe stomatologët, të cilët nuk kanë plotësuar kreditet që kërkohen në ...
Në protestën e djeshme të shoqërisë civile kundër importit të plehrave pati ...
Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin shqiptar pas rrëzimit të diktaturës komuniste.
Drejtuesja e Aleancës Kundër Importit të Plehrave, Kozara Kati, ka komentuar deklaratën ...
HARTA E FAQES SHERBIME