SOCIALE

Konsulli i SHBA flet për Lotarinë Amerikane: Ja çfarë ju skualifikon menjëherë

Qytetarët shqiptarë kanë 34 ditë kohë në dispozicion për të aplikuar për lotarinë amerikane DV2018. Në një intervistë ekskluzive Konsulli Amerikan në Tiranë Benjamin Hesprich, shpjegoi për Ora News se fotografia me syze dhe me e vjetër se 6 muaj por edhe arsimi i mesëm me kohë të pjesshme ju skualifikojnë automatikisht. Lorenc Mansaku: “Personat e interesuar të futen ...Lexo të plotë

FOTO/ “Këlysh bushtre. I menderosur”. Këto janë fjalët që mësohen në klasën e parë

Skandalet me tekstet nuk ndalen. Këtë herë bëhet fjalë për tekste të klasës së parë ku fëmijët mësojnë fjalë të çuditshme. Sipas tekstit që është bërë publik në faqen ...Lexo të plotë

Hapet Lotaria Amerikane, ja çfarë duhet të dini dhe si të aplikoni

Në orën 18:00 janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane për të gjithë qytetarët e Shqipërisë. Ambasada Amerikane ka publikuar edhe të dhënat çfarë duhet që të dini dhe si ...Lexo të plotë

FOTO/ Urimi i veçantë i Bill Clinton për 85-vjeçarin nga Tropoja

Florida Hoxha është një vajzë e re shqiptare që prej 10 muajsh punon për Fondacionin Clinton në Nju Jork.Lexo të plotë

VIDEO/ Njofton ambasada e SHBA: Ja ora kur hapen aplikimet për lotarinë amerikane

Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët shqiptarë brenda dhe jashtë vendit se Programi i Lotarisë DV-2018 hapet sot në 18:00. Regjistrimet për Lotarinë DV-2018 fillojnë sot në orën 18:00 ...Lexo të plotë

OSHEE i heq dritat rrugës “Babë Rexha” dhe ish-fushës së aviacionit

OSHEE njoftoi sot se për shkak të punimeve për fuqizimin e rrjetit të shpërndarjes në zonën e ish fushës së Aviacionit, do të stakohet energjia elektrike në rrugën “Bab ...Lexo të plotë

Flet mamaja e foshnjes që vdiq: Stafi mjekësor nuk bënte asgjë, na thanë do kalojë

Semke Hyka, mamaja e foshnjes dy-ditëshe që vdiq në Pogradec, ka fajësuar stafin mjekësor që fëmija e saj nuk mundi të mbijetonte.Lexo të plotë

Mjeku nga Kamza tregon si kuron punëtoret e kanabisit: Punoj “në lule”, o doktor!

Një mjek në Kamëz ka rrëfyer efektet anësore të punës me hashashin, të hasura gjatë punës së tij ditët e fundit. Mjeku Mhill Gecaj thotë se disa pacientë të mitur janë mjekuar ...Lexo të plotë

FOTO/ Nesër fillon Lotaria Amerikane, ja gjithçka që duhet të dini. Udhëzimet në shqip

Nesër, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen aplikimet për Lotarinë Amerikane. Ja udhëzimet në shqip që jep Ambasada Amerikane e Shqipërisë në faqen zyrtare: ...Lexo të plotë

FOTO/ Mbërrin vjeshta me shira, ja si do të jetë moti për të gjithë javën

Vjeshta duket se ka trokitur tamam. Reshjet e shiut të mbrëmjes së djeshme do të vazhdojnë edhe për gjithë javën. Ndërkaq pjesa e parë e ditës do të dominohet ...Lexo të plotë

AKIP i përgjigjet Ramës: Do ta rrëzojmë ligjin e mbetjeve, shihemi në referendum

Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka reaguar pas video-monologut të Kryeministrit Edi Rama që fliste për ligjin e importit të plehrave.Lexo të plotë
Next Page »
Qytetarët shqiptarë kanë 34 ditë kohë në dispozicion për të aplikuar për ...
Skandalet me tekstet nuk ndalen. Këtë herë bëhet fjalë për tekste të ...
Në orën 18:00 janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane për të gjithë ...
Florida Hoxha është një vajzë e re shqiptare që prej 10 muajsh ...
Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët shqiptarë brenda dhe jashtë vendit ...
OSHEE njoftoi sot se për shkak të punimeve për fuqizimin e rrjetit ...
Semke Hyka, mamaja e foshnjes dy-ditëshe që vdiq në Pogradec, ka fajësuar ...
Një mjek në Kamëz ka rrëfyer efektet anësore të punës me hashashin, të hasura ...
Nesër, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen ...
Vjeshta duket se ka trokitur tamam. Reshjet e shiut të mbrëmjes së ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka reaguar pas video-monologut të Kryeministrit ...
Ata enden rrugëve, flenë në parqe ose në strehët e pallateve dhe ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka publikuar sot në faqen e ...
Papa Françesku mbërriti sot paradite në Azerbajxhan, ku përfundoi udhëtimi i tij ...
Mjekët dhe stomatologët, të cilët nuk kanë plotësuar kreditet që kërkohen në ...
Në protestën e djeshme të shoqërisë civile kundër importit të plehrave pati ...
Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin shqiptar pas rrëzimit të diktaturës komuniste.
Drejtuesja e Aleancës Kundër Importit të Plehrave, Kozara Kati, ka komentuar deklaratën ...
HARTA E FAQES SHERBIME