POLITIKË

Titujt kryesorë. Faqet e para të shtypit shqiptar për ditën e sotme

Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e sotme, e enjte 6 tetor 2016. Pasqyra e lajmeve kryesore të ndodhura gjatë ditës së djeshme.Lexo të plotë

Si do të funksionojë partia e re e Ben Blushit. Kush janë personat e parë që u bashkuan

Ben Blushi mblodhi sonte në mbrëmje për herë të parë atë që do të jetë bërthama e Partisë së tij të re. Vetëm pak ditë pas zyrtarizimit të pritshëm ...Lexo të plotë

Reforma zgjedhore, KVV: S’ka kohë për ndërhyrje të thellë, të zgjidhet financimi i partive

Në kuadër të reformës zgjedhore, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka depozituar në Komisionin e Posaçëm Parlamentar një Opinion për “draftimin e amendimeve të kuadrit ligjor që rregullon dhe siguron ...Lexo të plotë

Komision hetimor për pajisjen përgjuese “IMSI Cathcer”

Gjatë seancës së të enjtes të Kuvendit të Shqipërisë, pritet të miratohet edhe ngritja e një komisioni hetimor për hetimin për të kontrolluar zbatimin e legjislacionit në fuqi për ...Lexo të plotë

Mimoza Hafizi zyrtarizon largimin nga PS; Blushi: Krijojmë parti të qendrës

Pas Ben Blushit, edhe deputetja Mimoza Hafizi ka deklaruar dorëheqjen nga Partia Socialiste.Lexo të plotë

VIDEO/ Shikoni se si Edi Rama kërkonte “Rilindjen” që 15 vite më parë

Rilindja është slogani i Edi Ramës që përdori në vitin 2013 kur erdhi në pushtet me premtime të shumta në të gjitha fushat, që sipas tij do të “rilindnin” ...Lexo të plotë

Rama-Meta takim 90 minuta tek ‘Vila 30’, diskutim për 6 ligjet e “Drejtësisë”

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilluan pasditen e sotme takimin e tyre të radhës si çdo të mërkurë përpara seancës plenare të së enjtes.Lexo të plotë

BIRN: Gënjeshtra e qeverisë; ndalimi i importit të mbetjeve nuk i dëmtoi ricikluesit

Ligji i ri që lejon importin e mbetjeve, i miratuar me votat e qeverisë së qendrës së majtë të kryeministrit Edi Rama, është mbështetur në një premisë të thjeshtë, ...Lexo të plotë

Takim Rama – Meta një ditë para seancës parlamentare

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta ndodhen në takim si çdo të mërkurë një ditë përpara seancës plenare të së enjtes.Lexo të plotë

Kotzias: Për çështjen çame nuk diskutojmë me “të tretë”, Shqipëria e di që s’negociojmë

Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar sërish ndaj deklaratave të komisionarit të BE Johannes Hahn për çështjen çame, duke thënë që në këtë diskutim nuk përfshihen palët e ...Lexo të plotë

Arben Ristani aludon: 11 tonë drogë në Vlorë i humbën Tahirit? Prandaj është nervoz…

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani ka komentuar akuzat e sotme të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri që bëri ndaj opozitës dhe mediave.Lexo të plotë
Next Page »
Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e sotme, e enjte ...
Ben Blushi mblodhi sonte në mbrëmje për herë të parë atë që ...
Në kuadër të reformës zgjedhore, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka depozituar në ...
Gjatë seancës së të enjtes të Kuvendit të Shqipërisë, pritet të miratohet ...
Pas Ben Blushit, edhe deputetja Mimoza Hafizi ka deklaruar dorëheqjen nga Partia ...
Rilindja është slogani i Edi Ramës që përdori në vitin 2013 kur ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilluan pasditen e ...
Ligji i ri që lejon importin e mbetjeve, i miratuar me votat ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta ndodhen në takim ...
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar sërish ndaj deklaratave të komisionarit ...
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani ka komentuar akuzat e ...
Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë Odeta Nishani në kuadrin e ...
Pas zbulimit të mbi 10 tonëve kanabis në fshatrat e Vlorës, policia ...
Një “luftë” e heshtur në pamje të parë mes policisë dhe prokurorisë, ...
Kryetari i opozitës Lulzim Basha njoftoi sot se nesër në Kuvend, PD ...
Ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka është tallur me investimin më ri në ...
Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka pritur në një takim Ambasadorin e ...
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimin ...
HARTA E FAQES SHERBIME