SHQIPËRI

Rama-Meta takim 90 minuta tek ‘Vila 30’, diskutim për 6 ligjet e “Drejtësisë”

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilluan pasditen e sotme takimin e tyre të radhës si çdo të mërkurë përpara seancës plenare të së enjtes.Lexo të plotë

VIDEO – FOTO/ 6 shqiptarë arrestohen në Brazil, 4 ditë të fshehur në anije për të arritur Kanadanë

Gjashtë emigrantë shqiptarë janë arrestuar të martën të brigjet braziliane nga agjentë të policisë të emigracionit. Ata janë: Ledion Taka, 37-vjeç, Permet Behluli, 25-vjeç, Shaqir Serjani, 28-vjeç, Adnandi Feka, ...Lexo të plotë

BIRN: Gënjeshtra e qeverisë; ndalimi i importit të mbetjeve nuk i dëmtoi ricikluesit

Ligji i ri që lejon importin e mbetjeve, i miratuar me votat e qeverisë së qendrës së majtë të kryeministrit Edi Rama, është mbështetur në një premisë të thjeshtë, ...Lexo të plotë

FOTO/ Ja kush është shqiptari më i kërkuar në Slloveni. Emri

Një shqiptar në Slloveni është shpallur në kërkim nga policia pasi është një nga anëtarët kryesorë të një organizate kriminale që merret me trafikun e drogës, trafikun e armëve ...Lexo të plotë

VIDEO/ Rrëfimi rrëqethës i 12-vjeçares që u përdhunua nga njerku: Mamaja më thoshte se është normale

12 vitet e jetës së saj nuk ngjasojnë aspak me ato të një fëmije të zakonshëm. Është e rritur para kohe, në trup e mendje. Vajza e një çifti ...Lexo të plotë

Takim Rama – Meta një ditë para seancës parlamentare

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta ndodhen në takim si çdo të mërkurë një ditë përpara seancës plenare të së enjtes.Lexo të plotë

Terrorizuan Italinë, ekstradohet shoferi i Audit të verdhë

36-vjeçari shqiptar Vasil Rama, shoferi i bandës së “Audit të Verdhë”, është ekstraduar sot nga Greqia në Itali, raportojnë mediat italiane. I arrestuar në Greqi në fillim të shtatorit, ...Lexo të plotë

Laç, digjet studio e montazhit, në gjendje të rëndë pronari

Një studio montazhi në Laç është përfshirë nga flakët për shkak të një shkëndije elektrike, duke lënë të plagosur pronarin e saj.Lexo të plotë

Llalla takim me Prokurorin e Shkodrës dhe Drejtorin e Policisë

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka zhvilluar një takim me drejtuesin e Prokurorisë së Shkodrës dhe Drejtorin e Policisë së Shkodrës.Lexo të plotë

FOTO/ Policia e Tiranës “superaksion”, gjobit Ferrarin që kishte parkuar gabim

Pas lajmit të publikuar një ditë më parë në mediat online se policia nuk gjobiti një automjet Ferrari të parkuar gabim në rrugët e Tiranës, më në fund ka ...Lexo të plotë

FOTO/ Rrjeti i prostitucionit, arrest me burg për motrat nga Skrapari dhe 2 bashkëpunëtorët e tyre

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë së “arrestit me burg” për 4 nga 5 personat e vënë në pranga pak ditë më parë, në kuadër të ...Lexo të plotë
« Previous PageNext Page »
Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e sotme, e enjte ...
Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Kasandras në Halkidiki të ...
Alfred Skonja 29 vjeç është njëri prej të plagosurve nga të shtënat ...
Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me ...
Frederik Çuçllari mban postin e Dekanit në Universitetin “Fan S. Nolin” në ...
Ben Blushi mblodhi sonte në mbrëmje për herë të parë atë që ...
Në kuadër të reformës zgjedhore, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka depozituar në ...
Gjatë seancës së të enjtes të Kuvendit të Shqipërisë, pritet të miratohet ...
Pas Ben Blushit, edhe deputetja Mimoza Hafizi ka deklaruar dorëheqjen nga Partia ...
Mes zërit të imamit që thërret për besim, ditët në fshatin Lazarat ...
Rilindja është slogani i Edi Ramës që përdori në vitin 2013 kur ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilluan pasditen e ...
Gjashtë emigrantë shqiptarë janë arrestuar të martën të brigjet braziliane nga agjentë ...
Ligji i ri që lejon importin e mbetjeve, i miratuar me votat ...
Një shqiptar në Slloveni është shpallur në kërkim nga policia pasi është ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta ndodhen në takim ...
36-vjeçari shqiptar Vasil Rama, shoferi i bandës së “Audit të Verdhë”, është ...
HARTA E FAQES SHERBIME