SHQIPËRI

Titujt kryesorë. Faqet e para të shtypit shqiptar për ditën e sotme

Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e sotme, e enjte 6 tetor 2016. Pasqyra e lajmeve kryesore të ndodhura gjatë ditës së djeshme.Lexo të plotë

Shqiptari arratiset nga burgu, humb gjurmët në Greqi

Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Kasandras në Halkidiki të Selanikut në Greqi.Lexo të plotë

Kush është i plagosuri në Durrës/ U arrestua në gusht për tentativë vrasje të biznesmenit

Alfred Skonja 29 vjeç është njëri prej të plagosurve nga të shtënat në lagjen nr.5 në Durrës që ndodhën mbrëmjen e sotme.Lexo të plotë

FOTO/ Të shtëna me armë në Durrës, dy persona të plagosur

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Durrës mbrëmjen e sotme.Lexo të plotë

VIDEO-FOTO/ Bullgaria nuk ofron studime Master, por Dekani i Korçës ka një të tillë!

Frederik Çuçllari mban postin e Dekanit në Universitetin “Fan S. Nolin” në qytetin e Korçës, falë një masteri që ai thotë se e ka kryer në një universitet në Bullgari. ...Lexo të plotë

Si do të funksionojë partia e re e Ben Blushit. Kush janë personat e parë që u bashkuan

Ben Blushi mblodhi sonte në mbrëmje për herë të parë atë që do të jetë bërthama e Partisë së tij të re. Vetëm pak ditë pas zyrtarizimit të pritshëm ...Lexo të plotë

Reforma zgjedhore, KVV: S’ka kohë për ndërhyrje të thellë, të zgjidhet financimi i partive

Në kuadër të reformës zgjedhore, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka depozituar në Komisionin e Posaçëm Parlamentar një Opinion për “draftimin e amendimeve të kuadrit ligjor që rregullon dhe siguron ...Lexo të plotë

Komision hetimor për pajisjen përgjuese “IMSI Cathcer”

Gjatë seancës së të enjtes të Kuvendit të Shqipërisë, pritet të miratohet edhe ngritja e një komisioni hetimor për hetimin për të kontrolluar zbatimin e legjislacionit në fuqi për ...Lexo të plotë

Mimoza Hafizi zyrtarizon largimin nga PS; Blushi: Krijojmë parti të qendrës

Pas Ben Blushit, edhe deputetja Mimoza Hafizi ka deklaruar dorëheqjen nga Partia Socialiste.Lexo të plotë

VIDEO/ “F*ck Edi Rama, f*ck police”. Si është Lazarati pas dy vitesh nga aksioni i policisë

Mes zërit të imamit që thërret për besim, ditët në fshatin Lazarat ngjajnë sikur kanë ngecur në vend, aty ku ishin dy vjet më parë.Lexo të plotë

VIDEO/ Shikoni se si Edi Rama kërkonte “Rilindjen” që 15 vite më parë

Rilindja është slogani i Edi Ramës që përdori në vitin 2013 kur erdhi në pushtet me premtime të shumta në të gjitha fushat, që sipas tij do të “rilindnin” ...Lexo të plotë
Next Page »
Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e sotme, e enjte ...
Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Kasandras në Halkidiki të ...
Alfred Skonja 29 vjeç është njëri prej të plagosurve nga të shtënat ...
Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me ...
Frederik Çuçllari mban postin e Dekanit në Universitetin “Fan S. Nolin” në ...
Ben Blushi mblodhi sonte në mbrëmje për herë të parë atë që ...
Në kuadër të reformës zgjedhore, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka depozituar në ...
Gjatë seancës së të enjtes të Kuvendit të Shqipërisë, pritet të miratohet ...
Pas Ben Blushit, edhe deputetja Mimoza Hafizi ka deklaruar dorëheqjen nga Partia ...
Mes zërit të imamit që thërret për besim, ditët në fshatin Lazarat ...
Rilindja është slogani i Edi Ramës që përdori në vitin 2013 kur ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilluan pasditen e ...
Gjashtë emigrantë shqiptarë janë arrestuar të martën të brigjet braziliane nga agjentë ...
Ligji i ri që lejon importin e mbetjeve, i miratuar me votat ...
Një shqiptar në Slloveni është shpallur në kërkim nga policia pasi është ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta ndodhen në takim ...
36-vjeçari shqiptar Vasil Rama, shoferi i bandës së “Audit të Verdhë”, është ...
HARTA E FAQES SHERBIME