SHËNDETËSI

Mënyrat e thjeshta si të lehtësoni dhimbjet gjatë ciklit menstrual

Dhimbjet e periodave janë diçka që mund të prekin çdo femër. Shumë prej nesh, gjatë kohës që krizat fillojnë, preferojmë të rrimë shtrirë në krevat dhe të mbuluar. Kjo do të thotë se disa herë do të  jemi të detyruar të humbasim gjëra si puna, shkolla, daljet jashtë me miqtë e shumë të tjera. Dhimbjet e periodave mund të ...Lexo të plotë

Receta me qumështin e shafranit të Indisë, lëngu ‘magjik’ më i mirë se ilaçet

Dikur konsiderohej si një erëz që mund të hidhej me raste tek gatimet. Ndërsa tani cilësohet si një super ushqim që mund të kurojë gjithçka, që nga problemet në ...Lexo të plotë

Mësoni për ushqimet që djegin dhjamërat

Mbipesha ekstreme, apo obeziteti, është njëri ndër problemet më të mëdha i shëndetit. Çaji i gjelbër Nuk ka dyshim se kjo pije është njëra ndër pijet që më me ...Lexo të plotë

Zbulohet ilaçi që ju rrit inteligjencën

Për të gjithë ata që mendojnë se kanë IQ të ulët, tashmë shkenca ka gjetur një zgjidhje. Modafinil, ky është emri i ilaçit që sipas shkencëtarëve të universitetit të ...Lexo të plotë

Ja si të eleminoni puçrat që ju krijohen kur rruheni

Puçrrat që krijohen pas rruajtjes janë gjithmoën të mërzitshme dhe shumë irrituese. Ato ndodhin kur pas rruajtjes qimet fillojnë të rriten nën lëkurë. Në disa raste ato mund të ...Lexo të plotë

Keni flokë të brishtë, ja çfarë duhet të bëni

Kur ishim të vegjël dëgjonim shpesh të rriturit që na këshillonin që mos e lani kokën me ujë të ftohtë se do ju zërë parazitë. Por sot shkenca na ...Lexo të plotë

Si të evitoni erën e keqe të lakrës dhe brokolit kur gatuani

Ndoshta i vetmi element negativ në këto perime është era e pakëndshme gjatë gatimit. Familja e lakrave në përgjithësi dhe e lakrës së bardhë në veçanti, ishin të shenjta ...Lexo të plotë

Hani spec djegës dhe parandaloni këtë sëmundje vdekjeprurëse

A e dini ç’duhet të bëni nëse ndodheni në situatën kur ndokujt në familjen tuaj befas i dhemb gjoksi apo ka paralajmërime të sulmit në zemër? Natyrisht, e dini ...Lexo të plotë

Mbroni mushkëritë tuaja me këtë recetë të thjeshtë

Sëmundjet të tilla si astma, bronshiti dhe të tjera që më së shumti mundojnë mushkëritë e njeriut, gjithnjë rënkojnë tek personat që pinë sasi të tepruar apo tymosin cigare. ...Lexo të plotë

Shkaqet kryesore të thatësisë vagjinale

Shkaktari kryesor i tharjes vagjinale është ndryshimi i hormoneve. Dy gjendjet kryesore hormonale në trup që shkaktojnë rënie të estrogjenit, thatësi vagjinale dhe dehidratim janë ushqyerja me gji dhe menopauza. ...Lexo të plotë

Ju kërcet nofulla kur e hapni gojën, e vërteta do t’ju lë pa fjalë

Dhimbjet e kokës në mëngjes, stresi, tensionimet dhe kërcitja që dëgjoni sa herë hapni gojën, janë simptoma të çrregullimit temporalmandibular..Lexo të plotë
Next Page »
Dhimbjet e periodave janë diçka që mund të prekin çdo femër. Shumë ...
Dikur konsiderohej si një erëz që mund të hidhej me raste tek ...
Mbipesha ekstreme, apo obeziteti, është njëri ndër problemet më të mëdha i ...
Për të gjithë ata që mendojnë se kanë IQ të ulët, tashmë ...
Puçrrat që krijohen pas rruajtjes janë gjithmoën të mërzitshme dhe shumë irrituese. ...
Kur ishim të vegjël dëgjonim shpesh të rriturit që na këshillonin që ...
Ndoshta i vetmi element negativ në këto perime është era e pakëndshme ...
A e dini ç’duhet të bëni nëse ndodheni në situatën kur ndokujt ...
Sëmundjet të tilla si astma, bronshiti dhe të tjera që më së ...
Shkaktari kryesor i tharjes vagjinale është ndryshimi i hormoneve. Dy gjendjet kryesore hormonale ...
Dhimbjet e kokës në mëngjes, stresi, tensionimet dhe kërcitja që dëgjoni sa ...
Disa persona plaken më shpejt sesa të tjerët, e disa tjerë edhe ...
Kjo metodë e largimit të dhimbjeve është shumë e lashtë dhe quhet ...
Çiftet të cilat po ‘luftojnë’ për të pasur fëmijë thjeshtë duhet të ...
Sëmundjet e tilla siç janë astma, bronshiti si dhe lloje të ndryshme ...
Shumë njerëz e shmangin përdorimin e vajit të kastorit për flokë dhe ...
Sëmundjet e gjendrës tiroide prekin rreth 200 milionë njerëz në botë, siç ...
Një studim i publikuar së fundmi në Journal of the American Osteopathic ...
HARTA E FAQES SHERBIME