SERBI

Horror në Nish të Serbisë

Një grua ka tmerruar sot kalimtarët e rastit në Nish, ku në mes të rrugës ajo ka tentuar të vrasë veten. Horrori që ka ndodhur sot në Nish ka lënë të tmerruar shumë njerëz që gjendeshin aty afër. Gruaja me një pushkë gjuetie ka marrë vetëm lëndime të rënda trupore. Trupi i saj menjëherë u dërguar për trajtim shëndetësor, transmeton ...Lexo të plotë

Vuçiç: Do t’ju shesim shqiptarëve më shumë benzinë, Coca Cola…

Zyrtarë serbë vazhdojnë të komentojnë dhe të jenë të kënaqur me marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës e Serbisë për përdorimin e tabelave të regjistrimit, transmeton Koha.net. Kështu, kryeministri i ...Lexo të plotë

Ëndrra e Vuçiç: Ballkani një zonë e lirë tregtare

Të paktën këtë aspiron kryeministri serb, Aleksander Vuçiç për rajonin ballkanik. Për AFP-në Vuçiç thotë se, ëndrra e tij do të ishte një “union doganor i të gjithë vendeve ...Lexo të plotë

“I plotësojmë kushtet e BE-së, por nuk e njohim Kosovën”

Serbia kurrë nuk do ta pranojë pavarësinë e Kosovës, mirëpo kërkesat e BE-së për anëtarësim ne do t’i plotësojmë, ka thënë këshilltari i Presidentit të Serbisë, Stanislava Pak, duke ...Lexo të plotë

Policia serbe dhe gjermane kanë arrestuar 30 trafikantë të drogës

Policia e Serbisë në operacione të përbashkëta me policinë gjermane, për 13 muaj kanë arrestuar 30 trafikues dhe shpërndarës të drogës. Kështu ka njoftuar sot ministri i Brendshëm serb, ...Lexo të plotë

Gara për sekretar në OKB, Jeremiç rënditet në vend të dytë

Kandidati serb për sekretar të përgjithshëm të OKB-së, Vuk Jeremiç, ka marr vendin e tretë në raundin e trete joformal në garën për zëvendësuesin e Ban Ki-moon-it. Ish-ministri i ...Lexo të plotë

Serbët nuk besojnë se Papa vjen në Prishtinë

Ambasadori serb në UNESCO-s dhe ish-ambasador i këtij vendi në Vatikan, Darko Tanaskoviq është shprehur se nuk beson që Papa Françesku do ta vizitojë Kosovën, por ka shtuar se ...Lexo të plotë

Daҫiҫ: Ende larg normalizimit të marrëdhënieve me Prishtinën

Duam paqe e stabilitet në rajon, thotë Ivica Daҫiҫ. Mbi qëndrimin e Serbisë në rajon, bisedën e ministrit të Jashtëm serb me Victoria Nuland për Kosovën, – më shumë ...Lexo të plotë

Daçiç: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën nuk do të thotë “asnjë grimë” se do ta njohim pavarësinë e saj

Duam paqe e stabilitet në rajon, thotë Ivica Daҫiҫ. Mbi qëndrimin e Serbisë në rajon, bisedën e ministrit të Jashtëm serb me Victoria Nuland për Kosovën, – më shumë ...Lexo të plotë

Ivica Daçiç: Ekstremistët e UÇK-së po luftojnë në Lindjen e Mesme

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, është përpjekur të fyejë dhe të sulmojë shqiptarët kur ka deklaruar se shumë ekstremistë që vinë nga Kosova e tani ...Lexo të plotë

Daçiç: Shqiptarët që po luftojnë sot për ISIS-in, dje luftonin për UÇK-në

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se shumë ekstremistë që vinë nga Kosova e tani luftojnë në Lindjen të Mesme, janë të njëjtit që ...Lexo të plotë
« Previous PageNext Page »
Qyteti lindor i Srebrenicës në Bosnje-Hercegovinë duket se është fituar nga kandidati ...
Arrestohet në pikëkalimin kufitar midis Malit të Zi e Serbisë, koloneli Radovan ...
Gazeta beogradase “Telegraf” duke raportuar për një nga reportazhet javore të RTV21 ...
Në garën e sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, kandidati serb ...
Në vitin 1993 është regjistruar një nga skandalet më të mëdha në ...
Shumë bashkëpunëtorë të Slobodan Millosheviqit edhe sot mbajnë poste. Dhe nuk pendohen ...
Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një fjalimi në Asamblenë e Përgjithshme ...
Këshilli për marrëdhënie ndëretnike në Kuvendin e komunës së Bujanocit ka pranuar ...
Aleksandar Vuçiç nuk është ai lloj njeriut që i druhet ndryshimit të ...
Çifti aq shumë ishte i etur për seks saqë nuk u ka ...
Njëri ndër kriminelët më të mëdhenj, jo vetëm në Ballkan por edhe ...
Një grua ka tmerruar sot kalimtarët e rastit në Nish, ku në ...
Zyrtarë serbë vazhdojnë të komentojnë dhe të jenë të kënaqur me marrëveshjen ...
Të paktën këtë aspiron kryeministri serb, Aleksander Vuçiç për rajonin ballkanik. Për ...
Serbia kurrë nuk do ta pranojë pavarësinë e Kosovës, mirëpo kërkesat e ...
Policia e Serbisë në operacione të përbashkëta me policinë gjermane, për 13 ...
Kandidati serb për sekretar të përgjithshëm të OKB-së, Vuk Jeremiç, ka marr ...
Ambasadori serb në UNESCO-s dhe ish-ambasador i këtij vendi në Vatikan, Darko ...
HARTA E FAQES SHERBIME