SERBI

20 vjet pas masakrës/ Srebrenicën e fiton një kandidat serb

Qyteti lindor i Srebrenicës në Bosnje-Hercegovinë duket se është fituar nga kandidati serb për postin e kryetarit të Bashkisë.Lexo të plotë

Arrestohet ish-shefi i shërbimit të kundërspiunazhit, atentat ndaj një inspektori  

Arrestohet në pikëkalimin kufitar midis Malit të Zi e Serbisë, koloneli Radovan Aleksiq, ish-shefi i shërbimit të kundërspiunazhit të Ushtrisë së Jugosllavisë. I njëjti person dyshohet se kishte bërë ...Lexo të plotë

Gazeta serbe: Shqiptari ngriti “Shtëpinë e Bardhë” në Serbi

Gazeta beogradase “Telegraf” duke raportuar për një nga reportazhet javore të RTV21 “Ma pikturo ëndrrën”, është përpjekëur që të ironizojë temën me titull “Shtëpia milionëshe me arkitekturë helene në ...Lexo të plotë

SHBA pritet të bllokojë Jeremiç për vendin e Ban Ki-Mun

Në garën e sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, kandidati serb Vuk Jeremiç mund të hasë në bllokimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan The Guardian, Sipas ...Lexo të plotë

VIDEO/ Kur krimineli serb Arkan shpëtohet nga policia gjatë ndeshjes Novi Pazar – Prishtina

Në vitin 1993 është regjistruar një nga skandalet më të mëdha në futbollin serb, pjesë e së cilit ishin edhe ekipet kosovare.Lexo të plotë

Agjencia gjermane e lajmeve DPA: Ende nuk ka vdekur ideja e Serbisë së Madhe

Shumë bashkëpunëtorë të Slobodan Millosheviqit edhe sot mbajnë poste. Dhe nuk pendohen për asgjë. Memorandumi i Akademisë Serbe të Shkencave, i publikuar para 30 vitesh, mbetet ende aktual. Edhe pas ...Lexo të plotë

Vuçiç kërkon kthimin e 204 mijë serbëve në Kosovë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një fjalimi në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ka deklaruar që shteti i tij refuzon të njohë pavarësinë e Kosovës, dhe ...Lexo të plotë

Skënderbeu rrëzon Karagjorgjen në Bujanoc

Këshilli për marrëdhënie ndëretnike në Kuvendin e komunës së Bujanocit ka pranuar ndryshimin e emërimit të Sheshit Karagjorgje Petroviq në Sheshin Skënderbeu, transmeton Koha.net. Siç njofton gazeta “Blic” e ...Lexo të plotë

The Economist: Vuçiç, miku serb i Edi Ramës

Aleksandar Vuçiç nuk është ai lloj njeriut që i druhet ndryshimit të mendimit. Më 2005, kur serbët ishin të frustruar se Britania kishte marrë pjesë në luftën e NATO-s ...Lexo të plotë

VIDEO/ Serbi, çifti bën seks në ballkon, e filmojnë fqinjët

Çifti aq shumë ishte i etur për seks saqë nuk u ka interesuar aspak kureshtja e fqinjëve të cilët nuk i ndanin sytë nga ata të dy.Lexo të plotë

VIDEO/ I gjithë Ballkani po zien: Arkani është gjallë

Njëri ndër kriminelët më të mëdhenj, jo vetëm në Ballkan por edhe në Evropë Zheljko Razhnjatoviq-Arkan, sipas një video qw e shikoni mw poshtw, është gjallë. Arkani i cili ...Lexo të plotë
Next Page »
Qyteti lindor i Srebrenicës në Bosnje-Hercegovinë duket se është fituar nga kandidati ...
Arrestohet në pikëkalimin kufitar midis Malit të Zi e Serbisë, koloneli Radovan ...
Gazeta beogradase “Telegraf” duke raportuar për një nga reportazhet javore të RTV21 ...
Në garën e sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, kandidati serb ...
Në vitin 1993 është regjistruar një nga skandalet më të mëdha në ...
Shumë bashkëpunëtorë të Slobodan Millosheviqit edhe sot mbajnë poste. Dhe nuk pendohen ...
Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një fjalimi në Asamblenë e Përgjithshme ...
Këshilli për marrëdhënie ndëretnike në Kuvendin e komunës së Bujanocit ka pranuar ...
Aleksandar Vuçiç nuk është ai lloj njeriut që i druhet ndryshimit të ...
Çifti aq shumë ishte i etur për seks saqë nuk u ka ...
Njëri ndër kriminelët më të mëdhenj, jo vetëm në Ballkan por edhe ...
Një grua ka tmerruar sot kalimtarët e rastit në Nish, ku në ...
Zyrtarë serbë vazhdojnë të komentojnë dhe të jenë të kënaqur me marrëveshjen ...
Të paktën këtë aspiron kryeministri serb, Aleksander Vuçiç për rajonin ballkanik. Për ...
Serbia kurrë nuk do ta pranojë pavarësinë e Kosovës, mirëpo kërkesat e ...
Policia e Serbisë në operacione të përbashkëta me policinë gjermane, për 13 ...
Kandidati serb për sekretar të përgjithshëm të OKB-së, Vuk Jeremiç, ka marr ...
Ambasadori serb në UNESCO-s dhe ish-ambasador i këtij vendi në Vatikan, Darko ...
HARTA E FAQES SHERBIME