MAQEDONI

VIDEO/ Këngë për Nikolla Gruevskin!

Kjo është kënga që i kushtohet ish-kryeministrit dhe liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski, e cila e ngrit ate si një hero dhe shpëtimtar të popullit maqedonas.Lexo të plotë

Përfundon seanca për rastin “Kumanova”, vazhdimi caktohet për të premten

Ka përfunduar për sot seanca gjyqësore për rastin e Kumanovës. Seanca ishte e mbyllur dhe gjatë saj u morr në pyetje vetëm një dëshmitar i mbrojtun. Seanca e radhës ...Lexo të plotë

Skandal në Maqedoni, fyerje ndaj shqiptarëve në tekstet shkollore

Edhe këtë vit shkollor nxënësit shqiptarë do të mësojnë nga tekste shkollore me gabime të shumta si përmbajtjesore ashtu edhe ortografike. Këto gabime më të theksuara janë nëpër librat ...Lexo të plotë

“Biseda erotike”, Ermira Mehmeti zbulon vajzën që foli në emër të saj

“Sot po them dy gjëra: zonjusha në fjalë është A.A. nga Shkupi, dhe unë, por edhe Prokuroria Special e Ministria e Brendshme e kemi fotografinë e saj”. Deputetja shqiptare ...Lexo të plotë

Nxirren 59 kafka nga një shpellë afër Kërçovës

Maqedoni – Një shpellë në afërsi të Kërçovës e njohur si “Shpella e kafkave” mban mister fatin e së paku 59 personave, aq sa është numri i kafkave të ...Lexo të plotë

FOTO/ Hije dyshimesh në gjyqin e “terroristëve shqiptarë” në Maqedoni

Gjyqi i 37 personave të dyshuar si anëtarë dhe bashkëpunëtorë të një grupi terrorist etnik shqiptar që u përlesh me policinë maqedonase në Kumanovë vitin e kaluar është shoqëruar ...Lexo të plotë

“Ujësjellësi” fal 3 milionë euro borxh të ish-ministrave dhe ish-deputetëve

Ndërmarrja publike e Qytetit të Shkupit “Ujësjellësi” në Maqedoni ka falur mbi 3 milionë euro borxh për fatura të papaguara nga qytetarë të Shkupit, kryesisht njerëz të afërt me ...Lexo të plotë

Ja sa është rroga mesatare në Maqedoni

Në korrik të këtij viti, neto-rroga e paguar mesatare për të punësuar në Maqedoni ishte 22.334 denarë, respektivisht 363,5 euro, dhe është për 2,2 për qind më e lartë ...Lexo të plotë

Maqedonia tronditet sërish nga tërmetet, i treti për sot

Tre tërmete kanë goditur Maqedoninë ditën e sotme, pas lëkundjeve sizmike të fuqishme të disa javëve më parë.Lexo të plotë

FOTO/ Deputeti shqiptar: jetojmë në Maqedoni, e duam dhe e ëndërrojmë Shqipërinë

“Nuk mund të reformojmë shërbimet sekrete pa u reformuar çdo qytetar i Maqedonisë. Kur luhet ndeshje futbolli Maqedoni-Shqipëri zemra më thotë të anoj kah Shqipëria, dhe kjo është për ...Lexo të plotë

Ëndrrat e Maqedonisë ende të parealizuara 25 vjet pas pavarësisë së saj

Asnjë nga dy synime kryesore strategjike të Maqedonisë – integrimi europian dhe anëtarësimi në NATO – nuk është realizuar ende edhe 25 vjet pasi ajo mori pavarësinë, ndërkohë që marrëdhëniet ...Lexo të plotë
« Previous PageNext Page »
Një tetovar ka gjetur një mënyrë, thënë shumë butë, të çuditshme për ...
Zëvendësministri plotësues i Ministrisë së Brendshme, Oliver Andonov, e shfrytëzon si makinë ...
Ushtria Çlirimtare Kombëtare përmes një komunikate me shkrim ka marr përgjegjësinë e ...
Dinko Velev, bullgari i njohur për fushatën e tij në kapjen e ...
Katër balerina shqiptare dhe një badigard, të cilët punonin në lokalin e ...
Mijëra njerëz kanë protestuar jashtë Parlamentit të Maqedonisë, në valën e re ...
Është deputetja më e re në përbërjen parlamentare të Maqedonisë, por duket ...
Mijëra njerëz kanë protestuar jashtë Parlamentit të Maqedonisë, në valën e re ...
Kreu i partisë në pushtet, Gruevski, mbrëmë  bëri të ditur  blerjen e ...
Qindra audio inçizime nga përgjimet në Maqedoni, ku dëgjohen biseda telefonike të ...
Disa të rinj maqedonas kanë rrahur brutalisht me shufra druri një të ...
Kjo është kënga që i kushtohet ish-kryeministrit dhe liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla ...
Ka përfunduar për sot seanca gjyqësore për rastin e Kumanovës. Seanca ishte ...
Edhe këtë vit shkollor nxënësit shqiptarë do të mësojnë nga tekste shkollore ...
“Sot po them dy gjëra: zonjusha në fjalë është A.A. nga Shkupi, ...
Maqedoni – Një shpellë në afërsi të Kërçovës e njohur si “Shpella ...
Gjyqi i 37 personave të dyshuar si anëtarë dhe bashkëpunëtorë të një ...
Ndërmarrja publike e Qytetit të Shkupit “Ujësjellësi” në Maqedoni ka falur mbi ...
HARTA E FAQES SHERBIME