MAQEDONI

Edhe kjo ndodhi në Tetovë: E pagëzoi djalin me emrin UÇK!

Një tetovar ka gjetur një mënyrë, thënë shumë butë, të çuditshme për të shprehur ndjenjat e veta kombëtare patriotike. Ai, siç njofton Zhurnali, e ka pagëzuar djalin e vet me emrin UÇK! Nga certifikata që ka siguruar portali shihet se fëmija me këtë emër shumë të parëndomtë ka lindur më 30 gusht të këtij viti. Ajo që mbetet e ...Lexo të plotë

Zyrtarët maqedonas përdorin “BMW X5” e vjedhur të Beckham

Zëvendësministri plotësues i Ministrisë së Brendshme, Oliver Andonov, e shfrytëzon si makinë zyrtare “BMW X5”, të cilin e ka shfrytëzuar thuajse tërë mandatin, ish ministrja e Punëve të Brendshme, ...Lexo të plotë

UÇK-ja sulm të ri në Maqedoni

Ushtria Çlirimtare Kombëtare përmes një komunikate me shkrim ka marr përgjegjësinë e dy sulmeve të fundit që kanë ndodhur në Shkup. Sipas Shtabit të përgjithshëm të UCK-së, aksioni ka ...Lexo të plotë

Hije përplasjeje mes Bullgarisë e Maqedonisë

Dinko Velev, bullgari i njohur për fushatën e tij në kapjen e refugjatëve të cilët hyjnë ilegalisht në Bullgari, ka lëshuar një ultimatum një javor për autoritetet e Maqedonisë. ...Lexo të plotë

Bastiset klubi i natës në Tetovë, arrestohen kërcimtaret shqiptare

Katër balerina shqiptare dhe një badigard, të cilët punonin në lokalin e natës “Baci” në fshatin Bogovinë të Tetovës në Maqedoni, janë arrestuar gjatë orëve të para të mëngjesit ...Lexo të plotë

VIDEO/ Rikthehet “Revolucioni Shumëngjyrësh”

Mijëra njerëz kanë protestuar jashtë Parlamentit të Maqedonisë, në valën e re të protestave të lëvizjes së njohur si ‘Revolucioni Shumëngjyrësh’. Protestuesit u mblodhën në mbrojtje të Prokurores Speciale ...Lexo të plotë

Maqedoni, deputetja shqiptare në parlament: Unë këtu flas vetëm shqip

Është deputetja më e re në përbërjen parlamentare të Maqedonisë, por duket se më e guximshmja deri tani teksa pa pikën e frikës drejtohet duke thënë se a është ...Lexo të plotë

VIDEO/ Maqedoni, rikthehet “Revolucioni Shumëngjyrësh”

Mijëra njerëz kanë protestuar jashtë Parlamentit të Maqedonisë, në valën e re të protestave të lëvizjes së njohur si ‘Revolucioni Shumëngjyrësh’. Protestuesit u mblodhën në mbrojtje të Prokurores Speciale ...Lexo të plotë

Shkupi blen 30 tramvaje dhe 20 autobusë me shtytje elektrike

Kreu i partisë në pushtet, Gruevski, mbrëmë  bëri të ditur  blerjen e 30 tramvajeve  dhe 20 autobusëve me shtytje elektrike, që do të qarkullojnë në rrjetin e planifikuar për ...Lexo të plotë

Përgjimet në Maqedoni, BDI kërkon të ndalohet publikimi në rrjetet sociale

Qindra audio inçizime nga përgjimet në Maqedoni, ku dëgjohen biseda telefonike të funksionarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), janë publikuar në rrjetet sociale, përcjell Telegrafi Maqedoni. Në këto ...Lexo të plotë

Shfaqet sërish urrejtja etnike në Maqedoni, rrihet brutalisht shqiptari

Disa të rinj maqedonas kanë rrahur brutalisht me shufra druri një të ri shqiptar në Shkup, raportojnë mediat lokale. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në orën 18:40 në ...Lexo të plotë
Next Page »
Një tetovar ka gjetur një mënyrë, thënë shumë butë, të çuditshme për ...
Zëvendësministri plotësues i Ministrisë së Brendshme, Oliver Andonov, e shfrytëzon si makinë ...
Ushtria Çlirimtare Kombëtare përmes një komunikate me shkrim ka marr përgjegjësinë e ...
Dinko Velev, bullgari i njohur për fushatën e tij në kapjen e ...
Katër balerina shqiptare dhe një badigard, të cilët punonin në lokalin e ...
Mijëra njerëz kanë protestuar jashtë Parlamentit të Maqedonisë, në valën e re ...
Është deputetja më e re në përbërjen parlamentare të Maqedonisë, por duket ...
Mijëra njerëz kanë protestuar jashtë Parlamentit të Maqedonisë, në valën e re ...
Kreu i partisë në pushtet, Gruevski, mbrëmë  bëri të ditur  blerjen e ...
Qindra audio inçizime nga përgjimet në Maqedoni, ku dëgjohen biseda telefonike të ...
Disa të rinj maqedonas kanë rrahur brutalisht me shufra druri një të ...
Kjo është kënga që i kushtohet ish-kryeministrit dhe liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla ...
Ka përfunduar për sot seanca gjyqësore për rastin e Kumanovës. Seanca ishte ...
Edhe këtë vit shkollor nxënësit shqiptarë do të mësojnë nga tekste shkollore ...
“Sot po them dy gjëra: zonjusha në fjalë është A.A. nga Shkupi, ...
Maqedoni – Një shpellë në afërsi të Kërçovës e njohur si “Shpella ...
Gjyqi i 37 personave të dyshuar si anëtarë dhe bashkëpunëtorë të një ...
Ndërmarrja publike e Qytetit të Shkupit “Ujësjellësi” në Maqedoni ka falur mbi ...
HARTA E FAQES SHERBIME