KOSOVË

Bundestagu i tërheq “veshin” Kosovës

Gjermanët kanë këshilluar Kosovën që të lëvizet me shpejtësi në përmbushjen e kritereve për liberalizimin e vizave, sepse në këtë drejtim tashmë shumë kohë është humbur, shkruan sot, gazeta Zeri. Prishtinë. Kosovës edhe një herë i është kërkuar që të plotësohen dy kriteret e fundit për liberalizimin e vizave. Kësaj radhe nga Bundestagu gjerman. Madje ata kanë këshilluar që ...Lexo të plotë

VIDEO/ Hill: Shqipëria s’donte të ishte një me Kosovën

Ambasadori Christopher Hill ishte përfaqësuesi i parë diplomatik i SHBA në Shqipëri pas 45 vjet izolimi të diktaturës komuniste. Ai ndodhet në Shqipëri me rastin e ceremonisë së 25 ...Lexo të plotë

Caktohet data e takimit të dytë të Komisionit për Stabilizim Asociim

Takimi i dytë i përbashkët të Komisionit për Stabilizim Asociim BE-Kosovë do të zhvillohet në Bruksel, më 23-24 nëntor. Për përgatitjet e këtij takimi nesër do të flasin anëtarët ...Lexo të plotë

Shqiptarët e kthyer nga lufta e Sirisë, kërkojnë riintegrim në shoqëri

Nga 314 shqiptarë të Kosovës që kanë shkuar në Siri që nga viti 2012, rreth 120 prej tyre janë kthyer, kryesisht të zhgënjyer me atë çfarë kanë parë dhe ...Lexo të plotë

Princesha e Luksemburgut: Kam përjetuar një shkallë të abuzimit në Kosovë

Princesha e Luksemburgut, Tessy, ka folur për jetën e saj si paqeruajtëse e OKB­së në një tregim ekskluziv të publikuar së fundmi në gazetën britanike, “The Daily Telegraph”. Para ...Lexo të plotë

Çmenduri gjatë ahengut, plagos kushërirën me armë

Një person ka plagosur kushërirën e tij me “Kallashnikov” dje në Kosovë, teksa gjuante me armën në mënyrë të pakontrolluar gjatë një ahengu familjar, raportojnë mediat lokale. Policia e ...Lexo të plotë

VIDEO/ Sherr në kryeqytet, arrestohen dy persona

Një përleshje mes disa personave ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën “Fehmi Agani” në Prishtinë. Mediat lokale raportojnë se dy persona janë arrestuar. Arsyet e përleshjes ende nuk ...Lexo të plotë

Thaçi dekoron 13 personalitete të kulturës e shkencës nga Shqipëria

Presidenti Hashim Thaçi gjatë vizitës së sotme në Tiranë, do të dekorojë 13 personalitete shqiptare nga fusha e kulturës dhe shkencës për rolin e tyre të veçantë në shërbim ...Lexo të plotë

Me 5 mijë euro mund ta blesh statusin e veteranit të UÇK

Listat e veteranëve, të invalidëve dhe të dëshmorëve të luftës së UÇK-së në Drenicë u “frynë” për më shumë se 4 mijë “luftëtarë”. Shumë prej tyre thonë se e ...Lexo të plotë

Presidenti i Serbisë: Ne në BE, por pa e njohur Kosovën

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka thënë të dielën se Serbia dëshiron të jetë anëtare e plotë e Bashkimit Europian, por ajo kurrë nuk do të njohë pavarësinë e ...Lexo të plotë

Kosovës i duhet kulturë politike që bashkon, thotë Viets

Kosova ka çështje më urgjente sesa ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi dhe krijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, thotë ambasadorja gjermane në Prishtinë, Angelica Viets. ...Lexo të plotë
« Previous PageNext Page »
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovësm Xhavit Haliti ka mbetur i habitur kur ...
Këngëtari Labinot Tahiri prej kohësh ka bërë të ditur angazhim e tij ...
Avokati i Nehat Thaçit, drejtorit rajonal të Policisë së Kosovës, që u ...
Autoritetet e Prishtinës sërish po përpiqen t’ia marrin Trepçën pronarëve të ligjshëm, ...
Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së gjatë mbledhjes ...
Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, e ka ftuar Qeverinë të ...
Kosova po vazhdon të tregojë pafuqi përballë veprimeve të shtetit serb dhe ...
Lumi Hadri, aktiviste në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e cila ka ...
Në mbledhjen e Komisionit për Politikë të Jashtme anëtarët e këtij komisioni ...
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vizitën zyrtare në Tiranë ka pasur ...
Ish-drejtori i Agjencisë Kosovare Kundër Korrupsionit, Hasan Preteni, ka thënë se tenderët ...
Gjermanët kanë këshilluar Kosovën që të lëvizet me shpejtësi në përmbushjen e ...
Ambasadori Christopher Hill ishte përfaqësuesi i parë diplomatik i SHBA në Shqipëri ...
Takimi i dytë i përbashkët të Komisionit për Stabilizim Asociim BE-Kosovë do ...
Nga 314 shqiptarë të Kosovës që kanë shkuar në Siri që nga ...
Princesha e Luksemburgut, Tessy, ka folur për jetën e saj si paqeruajtëse ...
Një person ka plagosur kushërirën e tij me “Kallashnikov” dje në Kosovë, ...
Një përleshje mes disa personave ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën ...
HARTA E FAQES SHERBIME