KOSOVË

Haliti: BE ka vendosur kritere të tepërta për Kosovën, nuk e dinim që lufta kundër korrupsionit ishte kusht

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovësm Xhavit Haliti ka mbetur i habitur kur ka mësuar se një nga kushtet kryesore për liberalizimin e vizave është lufta kundër korrupsionit. Ai tha se në asnjë moment ky kriter nuk ëhstë përmendur gjatë takimeve që përfaqësuesit e Kosovës kanë patur me përfaqësuesit e BE-së në Bruksel. Haliti ndërkohë ka deklaruar se kruteret e ...Lexo të plotë

Labinot Tahiri nis fushatën për kryetar komune të Ferizajt

Këngëtari Labinot Tahiri prej kohësh ka bërë të ditur angazhim e tij në politikë madje dhe është antëtarësuar tek Aleanca Kosova e Re. Së fundmi Tahiri ka nisur dhe ...Lexo të plotë

Avokati i Thaçit: Askush nuk e ka marrë në pyetje, as nuk e di për çfarë akuzohet

Avokati i Nehat Thaçit, drejtorit rajonal të Policisë së Kosovës, që u arrestua në Serbi me akuzën për, siç thuhet, ‘terrorizëm’, Sead Spahoviq, i tha Radios Evropa e Lirë, ...Lexo të plotë

Gjuriç flet për Trepçën si të ishte Serbia, pronare e saj

Autoritetet e Prishtinës sërish po përpiqen t’ia marrin Trepçën pronarëve të ligjshëm, përkatësisht Fondit për Zhvillimin e Serbisë dhe aksionarëve të tjerë, i ka thënë RTS-së drejtori i Zyrës ...Lexo të plotë

Serbisë i kërkohet lirimi i menjëhershëm i Thaçit

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së gjatë mbledhjes së sotme kërkoi nga Serbia që të lirojë urgjentisht Nehat Thaçin,shkruan Gazeta Express. Kryesuesi i këtij komisioni, ...Lexo të plotë

Shtohet numri i zyrtarëve të lartë të PDK-së nën hetime

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, e ka ftuar Qeverinë të heqë dorë nga arroganca dhe të reflektojë sa i përket versionit aktual të demarkacionit me Malin e ...Lexo të plotë

Kosova, kërcënimet boshe për reciprocitet me Serbinë

Kosova po vazhdon të tregojë pafuqi përballë veprimeve të shtetit serb dhe përveç paralajmërimeve për vendosje reciprociteti me Serbinë, Qeveria nuk ka treguar se cilat do të jenë ato ...Lexo të plotë

VIDEO/ Kjo është shqiptarja e cila u ballafaqua me bashkëpunëtoren e Sllobodan Milloshevicit

Lumi Hadri, aktiviste në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e cila ka lobuar shumë për Kosovën, në vitin 1999 ishte ballafaquar me bashkëpunëtoren e Sllobodan Milloshevicit. E ftuar në ...Lexo të plotë

Pas arrestimit të Thaçit, kërkohet ndërprerja e dialogut me Serbinë

Në mbledhjen e Komisionit për Politikë të Jashtme anëtarët e këtij komisioni kanë bërë të ditur se do të dalin me një deklaratë në lidhje me arrestimin e drejtorit ...Lexo të plotë

Batutat/ Agolli, Thaçit: Je president i Republikës së Shqipërisë së Përtej Drinit, do të ta heq h-në nga mbiemri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vizitën zyrtare në Tiranë ka pasur një axhendë të ngjeshur, por edhe tejet të veçantë. Thaçi i dorëzoi medaljen “Urdhri i Pavarësisë”, shkrimtarit ...Lexo të plotë

“Ku vidhet dhe ku bëhet korrupsioni në Kosovë”

Ish-drejtori i Agjencisë Kosovare Kundër Korrupsionit, Hasan Preteni, ka thënë se tenderët janë një burim i pashtershëm i aferave korruptive në Kosovë. “Korrupsioni i imët nuk është problem në ...Lexo të plotë
Next Page »
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovësm Xhavit Haliti ka mbetur i habitur kur ...
Këngëtari Labinot Tahiri prej kohësh ka bërë të ditur angazhim e tij ...
Avokati i Nehat Thaçit, drejtorit rajonal të Policisë së Kosovës, që u ...
Autoritetet e Prishtinës sërish po përpiqen t’ia marrin Trepçën pronarëve të ligjshëm, ...
Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së gjatë mbledhjes ...
Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, e ka ftuar Qeverinë të ...
Kosova po vazhdon të tregojë pafuqi përballë veprimeve të shtetit serb dhe ...
Lumi Hadri, aktiviste në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e cila ka ...
Në mbledhjen e Komisionit për Politikë të Jashtme anëtarët e këtij komisioni ...
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vizitën zyrtare në Tiranë ka pasur ...
Ish-drejtori i Agjencisë Kosovare Kundër Korrupsionit, Hasan Preteni, ka thënë se tenderët ...
Gjermanët kanë këshilluar Kosovën që të lëvizet me shpejtësi në përmbushjen e ...
Ambasadori Christopher Hill ishte përfaqësuesi i parë diplomatik i SHBA në Shqipëri ...
Takimi i dytë i përbashkët të Komisionit për Stabilizim Asociim BE-Kosovë do ...
Nga 314 shqiptarë të Kosovës që kanë shkuar në Siri që nga ...
Princesha e Luksemburgut, Tessy, ka folur për jetën e saj si paqeruajtëse ...
Një person ka plagosur kushërirën e tij me “Kallashnikov” dje në Kosovë, ...
Një përleshje mes disa personave ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën ...
HARTA E FAQES SHERBIME