GREQI

Greqia përfiton 246 milionë euro pas reformës në sektorin e mediave audiovizive

Greqia përfitoi sot 246 milionë euro gjatë ankandit për caktimin e kompetencave për katër televizione private, në kuadër të një reforme të gjerë në fushën e mediave audiovizuale për përmirësimin e këtij sektori mjaft të diskutueshëm. Katër licencat të vlefshme për një afat 10-vjeçar të nxjerra në ankand u përfituan nga tre bisnezmenë në fushën e lundrimeve dhe një ...Lexo të plotë

Kokainë dhe kanabis, shkatërrohet organizata kriminale në Greqi, në pranga dhe një shqiptar

Një organizatë kriminale që vepronte në ishullin Kos të Greqisë është shkatërruar nga policia greke pas një hetimi disa mujor.Lexo të plotë

Cipras kërkon një tjetër reduktim të borxhit dhe “masave shtrënguese të diktuara nga Gjermania”

Kryeministri grek, Aleksis Cipras, kërkon një tjetër reduktim të borxhit shtetëror dhe lehtësim të atyre që i quan masa shtrënguese të diktuara nga Gjermania. Në një intervistë për gazetën ...Lexo të plotë

Tërmet në Greqi, tronditet Athina dhe disa ishuj

Dy tërmete kanë tronditur sot Greqinë, lëkundjet e të cilit u ndjenë në Athinë dhe nëpër disa ishuj.Lexo të plotë

Historia e Xhonit, si u infiltrua në organizatën shqiptaro-greke të drogës dhe roli i Shërbimeve Sekrete

Një tjetër histori droge vjen nga Greqia për një organizatë kriminale të përbërë nga shqiptarë dhe nga grekë. Gazeta greke “Ethnos” ka publikuar pjesë nga dosja hetimore për çmontimin ...Lexo të plotë

FOTO/ Aksident tragjik në Greqi nga përplasja e anijeve: 3 të vdekur dhe 4 të plagosur

Të paktën tre persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur pasi një motoskaf dhe një anije turistike u përplasën me njeri-tjetrin në ishullin Aegina. Lajmi u bë ...Lexo të plotë

Tubimi në Janinë, Greqia shpall ‘non grata’ nacionalistin shqiptar

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Kosovë, Tahir Veliu është shpallur ‘non grata’ nga Greqia. Tahir Veliu teksa po tentonte që të kalonte në Greqi nga pika ...Lexo të plotë

Valë të reja refugjatësh, Greqia përpilon me shpejtësi një plan emergjence, edhe Shqipëria në ankth

Athina është duke bërë një plan të shpejtë dhe afatshkurtër për të përballuar një rritje të mundshme të refugjatëve, EurActv.com, duke cituar mediat greke, përcjell Syri.net. Kryeministri grek Alexis ...Lexo të plotë

Autoritet bregdetare gjejnë 67 emigrantë në afërsi të ishullit Grek

Autoritetet greke kanë konfirmuar  se rojet bregdetare vendase kanë gjetur 67 emigrantë të fshehur në një varkë me vela në detin Egje. 60 burra, pesë gra dhe dy fëmijë ...Lexo të plotë

Greqi, terroristët grabisin bankën

Një bankë nivelit të dytë është grabitur pasditen e kësaj të marte në kryeqytetin grek Athinë. Sipas policisë, dyshohet se autorët kanë lidhje me grupet terroriste greke. Katër persona ...Lexo të plotë

FOTO/ E reja shkon me pushime në Greqi, përfundon në spital duke luftuar me jetën

Një 25­ vjeçare e cila kishte shkuar për pushime në Greqi, ka përfunduar në spital me dëmtime serioze në kokë. Britanikja Laurie Jay Balfour ishte në një klub nate ...Lexo të plotë
« Previous PageNext Page »
Udhëtarët në aeroportin e Rodhosit në Greqi janë nxjerrë nga ambientet e ...
Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka thirrur me urgjencë mbledhjen e Komisionit të ...
Pas shqetësimit të ngritur nga Syri.net për disa ushtarakë rusë në Shqipëri, ...
Shumë bujë u bë në atë kohë për këtë vrasje, ndërsa sot ...
Një tërmet i shkallës 5 ka goditur brigjet e bregdetit grek, gjegjësisht ...
Pas zbulimit të “Eskobarit” shqiptar Kement Balili që kërkohet nga Greqia, policia ...
Një helikopter ushtarak Apache është rrëzuar mëngjesin e sotëm në Greqi gjatë ...
Një zjarr i fuqishëm ka rënë në kampin e refugjatëve në ishullin ...
Televizioni më i madh në Greqi, MEGA, që nga dita e nesërme ...
Moti i keq ka shkaktuar një kaos total në Greqi, duke regjistruar ...
Shqiptarët vazhdojnë të renditen të parët në Greqi për parregullsi në dokumentacion ...
Greqia përfitoi sot 246 milionë euro gjatë ankandit për caktimin e kompetencave ...
Një organizatë kriminale që vepronte në ishullin Kos të Greqisë është shkatërruar ...
Kryeministri grek, Aleksis Cipras, kërkon një tjetër reduktim të borxhit shtetëror dhe ...
Dy tërmete kanë tronditur sot Greqinë, lëkundjet e të cilit u ndjenë ...
Një tjetër histori droge vjen nga Greqia për një organizatë kriminale të ...
Të paktën tre persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur ...
Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Kosovë, Tahir Veliu është ...
HARTA E FAQES SHERBIME