GREQI

Evakuohet aeroporti në Greqi, përhapen pesticide në ajër, udhëtarët vështirësi në frymëmarrje

Udhëtarët në aeroportin e Rodhosit në Greqi janë nxjerrë nga ambientet e brendshme të terminalit dhe u është thënë që të presin jashtë.Lexo të plotë

“Provokimet” e Hahn për çështjen çame dhe Traktati i Lozanës, Cipras thërret Këshillin e Mbrojtjes

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka thirrur me urgjencë mbledhjen e Komisionit të Jashtëm dhe Mbrojtjes për të diskutuar mbi deklaratat e Komisionerit Hahn për çështjen çame, qëndrim që ka ...Lexo të plotë

VIDEO/ Rivalitet NATO-Rusi në rajon, anija luftarake ruse ankorohet në Korfuz

Pas shqetësimit të ngritur nga Syri.net për disa ushtarakë rusë në Shqipëri, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli sqaroi se ndodhen në vendin tonë për shkak të një pune rutinë ...Lexo të plotë

Vrasja e Ilia Karelit, gjykata ping-pong në Selanik me 70 dëshmitarë, 30 avokatë në gjyq

Shumë bujë u bë në atë kohë për këtë vrasje, ndërsa sot në të gjitha seancat është prezenca e stafit  drejtues të Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së  Shqipërisë ...Lexo të plotë

FOTO/ Tërmet i rëndë, lëkundet gjithë Greqia

Një tërmet i shkallës 5 ka goditur brigjet e bregdetit grek, gjegjësisht 34 kilometra në jug të Kalamata, ka konstatuar Instituti Gjeologjik i SHBA-së Nuk ka pasur dëme materiale ...Lexo të plotë

FOTO/ Zbulohet edhe “Eskobari” grek, është tregtari më i madh i kokainës në Kretë

Pas zbulimit të “Eskobarit” shqiptar Kement Balili që kërkohet nga Greqia, policia greke ka zbuluar edhe “Eskobarin” grek.Lexo të plotë

VIDEO/ Helikopteri ushtarak Apache rrëzohet në Greqi, shikoni pamjet

Një helikopter ushtarak Apache është rrëzuar mëngjesin e sotëm në Greqi gjatë një stërviste ushtarake.Lexo të plotë

VIDEO-FOTO/ Zjarri i fuqishëm në kampin e refugjatëve në Greqi

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në kampin e refugjatëve në ishullin Lesvos në Greqi. Mediat greke raportojnë se zjarri favorizohet nga era e fortë dhe në rrezik janë ...Lexo të plotë

Sot dita e fundit e lajmeve në televizionin më të madh në Greqi, “fundi i një epoke”

Televizioni më i madh në Greqi, MEGA, që nga dita e nesërme nuk do të transmetojë më edicion informativ për shkak të krizës ekonomike që e ka përfshirë.Lexo të plotë

FOTO/ Kaos total në Greqi, 4 të vdekur nga moti i keq

Moti i keq ka shkaktuar një kaos total në Greqi, duke regjistruar të paktën 4 të vdekur nga përmbytje dhe dëme të shumta materiale.Lexo të plotë

Shqiptarët të parët në listë, Greqia dëbon emigrantët e parregullt

Shqiptarët vazhdojnë të renditen të parët në Greqi për parregullsi në dokumentacion dhe që dëbohen nga autoritetet greke.Lexo të plotë
Next Page »
Udhëtarët në aeroportin e Rodhosit në Greqi janë nxjerrë nga ambientet e ...
Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka thirrur me urgjencë mbledhjen e Komisionit të ...
Pas shqetësimit të ngritur nga Syri.net për disa ushtarakë rusë në Shqipëri, ...
Shumë bujë u bë në atë kohë për këtë vrasje, ndërsa sot ...
Një tërmet i shkallës 5 ka goditur brigjet e bregdetit grek, gjegjësisht ...
Pas zbulimit të “Eskobarit” shqiptar Kement Balili që kërkohet nga Greqia, policia ...
Një helikopter ushtarak Apache është rrëzuar mëngjesin e sotëm në Greqi gjatë ...
Një zjarr i fuqishëm ka rënë në kampin e refugjatëve në ishullin ...
Televizioni më i madh në Greqi, MEGA, që nga dita e nesërme ...
Moti i keq ka shkaktuar një kaos total në Greqi, duke regjistruar ...
Shqiptarët vazhdojnë të renditen të parët në Greqi për parregullsi në dokumentacion ...
Greqia përfitoi sot 246 milionë euro gjatë ankandit për caktimin e kompetencave ...
Një organizatë kriminale që vepronte në ishullin Kos të Greqisë është shkatërruar ...
Kryeministri grek, Aleksis Cipras, kërkon një tjetër reduktim të borxhit shtetëror dhe ...
Dy tërmete kanë tronditur sot Greqinë, lëkundjet e të cilit u ndjenë ...
Një tjetër histori droge vjen nga Greqia për një organizatë kriminale të ...
Të paktën tre persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur ...
Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Kosovë, Tahir Veliu është ...
HARTA E FAQES SHERBIME