KURIOZITETE

FOTO/ Armë, drogë, seks dhe fëmijë… çdo gjë shitet në Facebook

Armë, doza marijuane, kafshë të gjalla, seks me pagesë. Të gjitha në shitje vetëm dy ditë pas hedhjes në treg të aplikacionit “Marketplace”, të lançuar nga Facebook. Ky aplikacion, sipas Facebook, u krijua për t’i bërë më të thjeshtë përdorurve shitjen e objekteve për të cilët ata nuk kishin më nevojë. Ndër sendet e para që janë vënë në ...Lexo të plotë

Çfarë është ky yll misterioz në univers?

Prej tetorit të kaluar, një yll i pazakonshëm ka habitur astronomët me lëvizjet në ndriçimin e tij, duke bërë që shumë prej tyre të spekulojnë rreth një megastrukture të ...Lexo të plotë

FOTO/ E pabesueshme, por e vërtetë: Ky është njeriu me bishtin më të gjatë në botë

Një adoleshent nga India ka pasur një bisht tetë inç të gjatë, që e hequr nga kurrizin e tij. I riu, i cili e ka mbajtur të fshehtë identitetin ...Lexo të plotë

VIDEO/ Çfarë do të ndodhte nëse në zyrë do të punohej lakuriq?

Një kompani në Newscastle të Britanisë së Madhe pati një ide ndryshe se si t’i bënte punëtorët që të ishin sa më të lehtësuar në punë dhe e quajti ...Lexo të plotë

Këshillat e një miliarderi: Mësoni si të bëheni të pasur

Kush nuk dëshiron të bëhet një miliarder? Duket se të gjithë e duam këtë, edhe pse disa prej nesh thonë se më rehat do të ishte nëse do të ...Lexo të plotë

Cila është lidhja mes seksit dhe suksesit në jetë? Lexoni këto fakte

Disa meshkuj i kanë të gjitha: karrierë të suksesshme, grua të mençur e të bukur, familje të shëndosh dhe para. Si i arrijnë këto?Lexo të plotë

Komandanti famëkeq i Hitlerit që vrau nazistët për Izraelin

Në vitin 1962, Otto Skorzny, një prej komandantëve më famëkeq të trupave naziste SS, të cilin Hitleri e kishte vlerësuar edhe me medaljen më të lartë “Kryqi i Kalorësve ...Lexo të plotë

Zbulohen gjurmë të titanozaurit në shkretëtirë

Në shkretëtirën Gobi, që shtrihet në territorin e Mongolisë dhe Kinës, janë gjetur gjurmë të një titanozauri, raporton sot agjencia e lajmeve Anadolu Agency (AA). Profesori i paleonotologjisë në ...Lexo të plotë

Historiani: Adolf Hitler ishte i varur nga kokaina

Adolf Hitler ishte i varur nga kokaina dhe drejtoi pushtimin e Rusisë Sovjetike, ndërsa ishte i droguar, zbulon historiani Giles Milton në librin e tij të ri. Milton flet ...Lexo të plotë

FOTO /Ja si dukej Shqipëria në vitin 1908

Studiuesi Robert Elsie bëri të ditur se sapo ka publikuar librin e tij të fundit, të titulluar “Udhëtim në malet e Shqipërisë (1903-1905)- Karl Steinmetz”. “Në fund të shekullit ...Lexo të plotë

Zbulohet ilaçi që ju rrit inteligjencën

Për të gjithë ata që mendojnë se kanë IQ të ulët, tashmë shkenca ka gjetur një zgjidhje. Modafinil, ky është emri i ilaçit që sipas shkencëtarëve të universitetit të ...Lexo të plotë
Next Page »
Armë, doza marijuane, kafshë të gjalla, seks me pagesë. Të gjitha në ...
Prej tetorit të kaluar, një yll i pazakonshëm ka habitur astronomët me ...
Një adoleshent nga India ka pasur një bisht tetë inç të gjatë, ...
Një kompani në Newscastle të Britanisë së Madhe pati një ide ndryshe ...
Kush nuk dëshiron të bëhet një miliarder? Duket se të gjithë e ...
Disa meshkuj i kanë të gjitha: karrierë të suksesshme, grua të mençur ...
Në vitin 1962, Otto Skorzny, një prej komandantëve më famëkeq të trupave ...
Në shkretëtirën Gobi, që shtrihet në territorin e Mongolisë dhe Kinës, janë ...
Adolf Hitler ishte i varur nga kokaina dhe drejtoi pushtimin e Rusisë ...
Studiuesi Robert Elsie bëri të ditur se sapo ka publikuar librin e ...
Për të gjithë ata që mendojnë se kanë IQ të ulët, tashmë ...
Një fotografi e bukur nuk është vetëm rezultat i një teknologjie të ...
Vogëlushi i quajtur Wyat Shoptaw provon për herë të parë tortë në ...
Ky është momenti i frikshëm kur një autobus me shpejtësi të lartë ...
Një video në të cilën shihen dy gra duke u rrahur, është ...
Shtatë oficerë policie në Zelandën e Re kanë shfrytëzuar hapësirën e një ...
Tradita boliviane për të ngritur në ajër nusen ditën e dasmës ka ...
Shumica e foshnjave të porsalindura kanë shumë pak flokë, por Junior i ...
HARTA E FAQES SHERBIME