Auto

Salloni i Parisit, super-makinat finaliste të “World Car Awards” 2017

Në Sallonin e Parisit festohet fillimi i edicionit 2017 të “World Car Awards”, ku prej më shumë se dhjetë vite është një nga çmimet më të lakmuar në botën e veturave. Programi, vitin e shkuar, u mbyll me fitoren nga Mazda MX-5 në kategoritë “World Car of the Year” dhe “World Car Design of the Year”, e ndjekur nga ...Lexo të plotë

VIDEO/ BMW M5 kundër Bugatti Veyron, shikoni kush fiton

Bughatti Veyron cilësohet si makina më e shpejtë në botë.Lexo të plotë

FOTO/ “Luftë” mes Mercedes dhe Meclaren, shikoni si e tall gjiganti gjerman

Ditë më parë, McLaren ka befasuar me lajmin se do ta prezantojë një makinë elektrike të bazuar në F1 dhe që do të kushtojë vetëm 500 dollarë (teksa e ...Lexo të plotë

FOTO/ Parkingu gjigand i makinave të Volkswagen

Të lokalizuara në zemrën e qytetit të makinave, kullat e makinave të Volkswagen janë të dukshme nga një distancë shumë e largët, pasi ato janë pothuajse ndërtesat më të larta në Wolfsburg ...Lexo të plotë

FOTO/ BMW prezanton modelin e ri X2

BMW është duke u bërë gati që të prezantojë përsëri një makinë të re, pas X6 dhe X4, një tjetër SUV sportiv është në përfundim e sipër – X2 ...Lexo të plotë

VIDEO/ Volvo prodhon kamionin më të shpejtë në botë

Volvo ka ndërtuar një kamion më të avancuar se gjith të tjerët, i cili ka thyer dy rekorde të Ginisit ne Suedi.Lexo të plotë

FOTO/ Ferrari feston 70-vjetorin!

Asnjërin prej këtyre modeleve nuk mund ta blini, janë shitur tashmë. Në Paris Motor Show, Ferrari ka prezantuar 5 vetura të cilat tashmë janë shitur dhe nuk mund ti blini ...Lexo të plotë

FOTO/ Biznesmeni kinez porosit 30 vetura Rolls-Royce

Një biznesmen në Kinë, në vitin 2014 bëri porosinë më të madhe ndonjëherë të 30 veturave Rolls-Royce. Stephen Hung, president i 13 Holding ka vendosur rekordin për porosinë e ...Lexo të plotë

FOTO/ Makinat luksoze të policisë në Dubai

Gjatë vizitës në Dubai turistët mahnitën me hotelet super-luksoze, ndërtesat e larta, fontanat, qedrat tregtare, ndërsa shpesh ju ik një detaj po ashtu luksi, veturat që janë në shërbim ...Lexo të plotë

Mclaren prezanton makinën elektrike

Javën e kaluar qarkulluan fjalë se Apple po shikonte mundësinë e blerjes së McLaren, për ta ndihmuar në projektin e saj për makinat elektrike. Megjithatë kompania e makinave sapo ...Lexo të plotë

Aleanca Renault-Nissan-Microsoft për makinën e së ardhmes

Aleanca Renault-Nissan dhe kompania Microsoft firmosën sot një marrëveshje partneriteti botëror shumëvjeçar për të zhvilluar teknologjitë e së nesërmes që do të zhvillojnë eksperiencat e pilotimit të makinave të ...Lexo të plotë
Next Page »
Në Sallonin e Parisit festohet fillimi i edicionit 2017 të “World Car ...
Bughatti Veyron cilësohet si makina më e shpejtë në botë.
Ditë më parë, McLaren ka befasuar me lajmin se do ta prezantojë ...
Të lokalizuara në zemrën e qytetit të makinave, kullat e makinave të Volkswagen ...
BMW është duke u bërë gati që të prezantojë përsëri një makinë ...
Volvo ka ndërtuar një kamion më të avancuar se gjith të tjerët, ...
Asnjërin prej këtyre modeleve nuk mund ta blini, janë shitur tashmë. Në Paris ...
Një biznesmen në Kinë, në vitin 2014 bëri porosinë më të madhe ...
Gjatë vizitës në Dubai turistët mahnitën me hotelet super-luksoze, ndërtesat e larta, ...
Javën e kaluar qarkulluan fjalë se Apple po shikonte mundësinë e blerjes ...
Aleanca Renault-Nissan dhe kompania Microsoft firmosën sot një marrëveshje partneriteti botëror shumëvjeçar ...
Mercedes nuk ka të ndalur. Tani ka bërë publike edhe super makinën ...
Kryetari i produkteve të Uber, “Jeff Holden”, foli në një konferencë shtypi ...
Gjiganti amerikan “Apple” raportohet se është duke u përgatitur për një blerje ...
Një firmë kamionësh kanë ndërtuar atë që pretendohet të jetë ora e ...
Modeli i Ri Volvo S90 e vendos shoferin në zemer të experiencës ...
Tashmë është një realitet, për herë të parë që prej ditës së ...
Ferrari 488 Spider është prezantuar edhe në Indonezi, gjatë ceremonisë së hapjes ...
HARTA E FAQES SHERBIME