Arkiva

Flet trajneri i Lihtenshtejnit, Pauritsch: Shqipëria favorite

October 5th, 2016 (0)
Trajneri i Lihtenshtejnit, Rene Pauritsch mendon se kombëtarja shqiptare është favorite vetëm në letër pasi lojtarët kuqezinj kanë një presion të madh. I vetëdijshëm për avantazhin që Shqipëria do të ketë nga tifozët është edhe trajneri i Lihtenshtejnit, Rene ...

FOTO/ Napoli refuzon 58 milionë euro për “yllin” e skuadrës

October 5th, 2016 (0)
Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka konfirmuar se ka refuzuar ofertën e Chelseas prej 58 milionë eurosh për mbrojtësin francez, Kalidou Koulibaly Gjatë një takimi me gazetarët britanikë, De Laurentiis ka bërë apel tifozëve të jenë më shumë ...

Paolo Maldini vendos dy kushte para se të rikthehet te Milani

October 5th, 2016 (0)
Paolo Maldini është i gatshëm të rikthehet te Milani në postin e drejtorit sportiv, por ditën e sotme ai ka vendosur dy kushte për drejtues të kuqezinjve. “Po, pronarët e rinj më kanë ofruar një pozicion drejtuesi. Jam takuar ...

FOTO/ Statistika befasuese, Etrit Berisha më i mirë se Neuer dhe Buffon

October 5th, 2016 (0)
Gjigantët italianë të “Sky Sports” kanë publikuar disa statistika interesante pasi portieri i Kombëtares shqiptare Etrit Berisha rezulton më i mirë se Neuer apo Buffon. Pas një hulumtimi rezulton që portieri i Valencias, Diego Alves mban vendin e parë ...

ZYRTARE/ Dëmtohet “ylli” i Ukrainës, mungon kundër Kosovës

October 5th, 2016 (0)
Në prag të ndeshjes kundër Kosovës, trajneri i Ukrainës Andriy Shevchenko është bërë me dhimbje koke pasi nuk do të mund të llogarisë shërbimet e mbrojtësit më të mirë ukrainas, Yaroslav Rakitskiy. Mbrojtësi i Shakhtar Donetsk ka pësuar lëndim ...

Kapiteni i Ukrainës nënvlerëson Kosovën

October 5th, 2016 (0)
Pas ndeshjes kundër Kroacisë, Kosova më 9 tetor do të përballet në një transfertë të vështirë përballë Ukrainës. Kapiteni i Përfaqësueses ukrainase, Oleksandr Kucher mendon se përballë Kosovës ekipi i Shevchenkos do të marrë me lehtësi 3 pikë. “Në ...

VIDEO/ Huliganët masakrojnë gjyqtarin e ndeshjes. Ja arsyeja…

October 5th, 2016 (0)
Ngjarja e rëndë ka ndodhur në provincën e Formosas, në veri të Argjentinës pasi gjyqtari është masakruar nga huliganët të cilët kanë hyrë në fushën e lojës. Sulmi është bërë menjëherë pasi kundërshtari shënoi gol pas një penalltie të ...

Rrëfimi tronditës i Mustafit: Ja pse zgjodha Gjermaninë përpara Shqipërisë

October 5th, 2016 (0)
Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi ka sqaruar arsyen e zgjedhjes së përfaqësueses së Gjermanisë përballë asaj të Shqipërisë apo Maqedonisë. Në një intervistë për të përditshmen gjermane “Bild”, Mustafi tha se Shqipëria dhe Maqedonia nuk ishin interesuar për të, ...

“Ylli” i Real Madridit ultimatum ndaj Zinedine Zidanes

October 5th, 2016 (0)
Mesfushori i Real Madridit, Isco i ka vendosur një ultimatum trajnerit Zinedine Zidane pasi ka thënë se në fund të sezonit do të largohet nga “Santiago Bernabeu” nëse nuk aktivizohet. Pas ardhjes së Zidanes në krye të pankinës së ...

Dybala te Barcelona? Sulmuesi argjentinas vendos të ardhmen

October 5th, 2016 (0)
Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka dhënë një përgjigje përfundimtare për të ardhmen e tij të cilën ai e sheh pranë klubit bardhezi. Kohët e fundit mediat kanë shkruar për një transferim të argjentinasit te Barcelona por ditën e ...

Jahmir Hyka: Ja si e mundim Lihtenshtejnin

October 5th, 2016 (0)
Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Jahmir Hyka ka treguar mënyrën si kuqezinjtë duhet të triumfojë përballë Lihtenshtejnit. Kujtojmë që Hyka pikërisht kundër Lihtenshtejnit ka shënuar golin më të shpejtë duke vendosur emrin e tij në librin e artë të Shqipërisë. ...
Next Page »
HARTA E FAQES SHERBIME