Arkiva

Putin Parlamentit: “Ta bëjmë Rusisë një vend më të fortë”

October 5th, 2016 (0)
Vladimir Putin i kërkoi sot deputetëve të sapozgjedhur pas legjislativeve që kurorëzuan një influencë të plotë të Kremlinit mbi Dumën që të përmbushin misionin historik të Rusisë për të qenë një vend i fortë. “Ne duhet të përforcojmë sigurinë ...

Kerry: Talibanët të arrijnë paqe me qeverinë afgane

October 5th, 2016 (0)
Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka kërkuar nga talibanët që ta ndjekin shembullin aktual të liderëve kryengritës afganë të luftës, të cilët kanë arritur paqe me qeverinë në Kabul. Duke folur sot në Bruksel në konferencën e donatorëve ...

Kur Al Kapone bëhet “ëngjëllor”: Kjo është letra që i kishte dërguar të birit

October 5th, 2016 (0)
Në Kembrixh, në Masaçusets, është shitur për më shumë se 62 mijë dollarë një letër me tre faqe që gangsteri famëkeq amerikan i dërgoi të birit Albert. Për herë të parë, ai tregon anën e tij “të ëmbël”. “Të ...

Misteri 43-vjeçarit gjerman që nuk ka dalë nga shtëpia për 30 vite rrjesht

October 5th, 2016 (0)
Policia gjermane po heton një çift i cili thuhet mbajtur djaline tyre, brenda në shtëpi në një fshat, pranë qytetit bavarez të Bayreuth për 30 vjet. Personi në fjalë, i cili është tani 43 vjec, është parë rrallë të ...

Greqia i kthen mbrapsh Turqisë kontigjentin e parë të refugjatëve

October 5th, 2016 (0)
Autoritetet greke kthyen sot nga ishulli grek Lesbos drejt Dikili-t në Turqi një kontigjent prej 55 azilkërkuesish, shumica shtetas pakistanezë dhe algjerianë, në përputhje me marrëveshjen BE-Turqi, sipas një burimi të policisë. “Në mesin e këtij grupi janë 37 ...

Tension në qiell! 2 bombarduesit rus “kapen mat” nga NATO-ja në territorin europian (FOTO)

October 5th, 2016 (0)
  Dy avionë bombardues rusë të tipit “Blackjack” janë kapur nga avionët luftarakë të 4 vendeve europiane, teksa fluturonin në drejtimin nga Norvegjia drejt Spanjës veriore dhe e kundërta. Norvegjia, Britania e Madhe, Franca dhe Spanja kanë reaguar që ...

Theresa May: “Sipërmarrjet do të kenë liri maksimale edhe pas Brexit”

October 5th, 2016 (0)
Kryeministrja britanike, Theresa May u shpreh sot se dëshironte tu garantonte sipërmarrjeve një “liri maksimale të tregtisë duke qënë sa më efektivë për të përmbushur misionin e tyre brenda tregut të përbashkët” evropian, gjatë fjalimit të saj përmbyllës në kongresin ...

VIDEO- FOTO/ “Sirenat ekzistojnë!” Këto janë pamjet që po tronditin internetin

October 5th, 2016 (0)
  Kjo foto e publikuar nga “Daily Mail” po bën xhiron e internetit dhe ka shtuar akoma dhe më shumë dyshimet rreth sirenave. Bëhet fjalë për një fotografi të shkrepur në bregun Norfolk nga Paul Jones në të cilën ...

“Dush Yjesh!” Kometa ‘Halley’ rikthehet në Tokë duke marrë me vete qindra yje

October 5th, 2016 (0)
Kometa Halley është rikthyer në tokë dhe kjo do të sjellë rënien e qindra yjeve në qiellin britanik. Që nga kjo javë studiuesit janë të gatshëm të shohin rënien e mbetjeve të kometës Halley. “Dushi” i yjeve do të ...

19 të vrarë nga një sulm ajror në Siri, përfshirë edhe fëmijë

October 5th, 2016 (0)
Të paktën 19 civilë, përfshirë tre fëmijë, janë vrarë në sulmet ajrore në një fshat në veri të Sirisë, vend ky i cili është nën kontrollin e shtetit islamik,njoftoi sot Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut. Observatori, me ...

Rusia trajnon qytetarët e saj për luftën bërthamore me perëndimin

October 5th, 2016 (0)
Qeveria ruse ka nisur një stërvitje mbarëkombëtare të trajnimit të civileve në zonat kryesore të vendit duke i përgatitur si duhet të veprojnë në rast të një sulmi bërthamor nga Perëndimi, raporton “The Independent”. Mes rritjeve të tensioneve ndërkombëtare, ...
Next Page »
HARTA E FAQES SHERBIME