Arkiva

I arrestuari për ryshfetin 50 mijë euro kërkon lirinë, gjykata e refuzon

October 5th, 2016 (0)
Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën për ndryshim të masës së sigurisë ndaj Ilia Çabirit, duke e lënë ate në burg. Nëpërmjet avokatit të tij, i pandehuri kërkoi lirinë, pasi vuan nga një sëmundje e rëndë. Çabiri eshte i ...

Basha: Nesër votojmë SPAK, ditë e zezë për Ramën dhe qeverinë e tij

October 5th, 2016 (1)
Kryetari i opozitës Lulzim Basha njoftoi sot se nesër në Kuvend, PD do të votojë ligjin për strukturën e posaçme antikorrupsion, SPAK. Basha paralajmëroi se “nesër ligji kalon me votat tona. Rama, Ilir Beqaj, Arben Ahmetaj dhe shpura e të ...

Noka: Makinat elektrike, lodër për Tahirin, po s’mjaftojnë për të kapur Balilin

October 5th, 2016 (0)
Ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka është tallur me investimin më ri në Polici, prezantuar nga pasardhësi i tij Saimir Tahiri sot, pasi ato duken si lodër përballë krimit dhe vërshimit të drogës. “Ato mund të jenë një lodër për ...

FOTO/ Zbardhet skema, ja si motër e vëlla shfrytëzonin të miturën për seks

October 5th, 2016 (0)
Një motër e vëlla nga Durrësi (në foto) kanë detyruar një të mitur 14 vjeçe të prostituonte për ta kundrejt 3 deri 5 mijë lekëve. Është shumë e çuditshme kur vetë ata janë shumë të rinj dhe s’kanë mbushur ...

Avokati i Thaçit: Askush nuk e ka marrë në pyetje, as nuk e di për çfarë akuzohet

October 5th, 2016 (0)
Avokati i Nehat Thaçit, drejtorit rajonal të Policisë së Kosovës, që u arrestua në Serbi me akuzën për, siç thuhet, ‘terrorizëm’, Sead Spahoviq, i tha Radios Evropa e Lirë, se “Thaçi nuk është marrë në pyetje dhe ai nuk ...

Babai i 14-vjeçares që shfrytëzohej si prostitutë: Bëra denoncim, vajza pa nënë dhe vinte vonë

October 5th, 2016 (0)
Flet babai i 14-vjeçares që shfrytëzohej për prostitucion tregon se ka qënë ai që ka denoncuar shfrytëzimin e fëmijës së tij. Ai ka treguar se “vajza e la shkollën në klasën e 8. Gruaja më braktisi kur fëmijët ishin ...

Kompania ajrore polake “LOT” kërkon fluturime direkte me Tiranën

October 5th, 2016 (0)
Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka pritur në një takim Ambasadorin e Polonisë rezident në Romë, z.Dariusz Karol Bachura. Gjatë takimit Ambasadori Bachura, tha se mes dy vendeve ka marrëdhënie shumë të mira në nivel bilateral, por është koha ...

Gjuriç flet për Trepçën si të ishte Serbia, pronare e saj

October 5th, 2016 (0)
Autoritetet e Prishtinës sërish po përpiqen t’ia marrin Trepçën pronarëve të ligjshëm, përkatësisht Fondit për Zhvillimin e Serbisë dhe aksionarëve të tjerë, i ka thënë RTS-së drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Kosovës, Marko Gjuriç, transmeton Koha.net. ...

Serbisë i kërkohet lirimi i menjëhershëm i Thaçit

October 5th, 2016 (0)
Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së gjatë mbledhjes së sotme kërkoi nga Serbia që të lirojë urgjentisht Nehat Thaçin,shkruan Gazeta Express. Kryesuesi i këtij komisioni, Daut Haradinaj në fund të mbledhjes deklaroi “ Shprehim shqëtesimin ...

Basha: 192 milionë euro që Rama u dhuroi miqve, baraz me 2 vite subvencione për fermerët shqiptarë

October 5th, 2016 (0)
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimin me demokratët e Beratit. Lideri i opozitës Lulzim Basha theksoi se Edi Rama pas 3 vitesh nuk mbajti asnjë premtim, nuk bëri asgjë për bujqësinë dhe tani ...

FOTO/ Dalin emrat e 3 skafistëve të gomones me 734 kg drogë në Otranto

October 5th, 2016 (0)
LEÇE – Pubikohen fotot e operacionit antidrogë në brigjet italiane mbrëmjen e djeshme, ku u kapën 734 kg kanabis të nisura nga Shqipëria si dhe inicialet e tre shqiptarëve të arrestuar. Ato janë: V. L vjec 49, V. N. ...
Next Page »
HARTA E FAQES SHERBIME