Arkiva

Trajnenri i Spanjës Julen Lopetegui: Nuk mendoj për Shqipërinë

October 5th, 2016 (0)
Trajnenri i Spanjës Julen Lopetegui ngacmuar nga gazetarët rreth formacionit të skuadrës, ai ka konfirmuar rreshtimin titullar ndaj Italisë, por ka bërë të qartë se nuk do të kursente asnjë lojtar duke menduar për sfidën ndaj Shqipërisë që vinte ...

Abumejang merr vendimin përfundimtar, largohet në fund të sezonit nga Borussia

October 5th, 2016 (0)
Duket se më në fund Borusia Dortmund do të privohet nga shërbimt e një prej yjeve të saj. Bëhet fjalë për Pierr Emerik Abumejang, i cili me shumë gjasa do të largohet në fund të sezonit nga verdhezinjtë e ...

Ylli i Manchester Cityt humb përballjen me Barcelonën

October 5th, 2016 (0)
Sulmuesi i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, raportohet se do të mungojë në përballjen me Barcelonën në Ligën e Kampionëve. 25-vjeçari u lëndua në ndeshjen e 24 shtatorit ndaj Swanseas dhe trajneri Pep Guardiola kishte thënë se ai do ...

VIDEO/Mërgim Mavraj ndez atmosferën me Shkurte Fejzan. Shiko çfarë i ka bërë gazetarëve

October 5th, 2016 (0)
Në pritje për të dhënë konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes me Lihtershtejin, Mërgim maraj ka zgjedhur një mënyrë origjinale për të argëtuar gazetarët në pritje. Mavraj ka vendosur në mikronin telefonin e tij më këngën “E kam emrin ...

VIDEO/ Benzema shënon supergolin në stërvitje që nuk e ka shënuar në ndeshje me Realin

October 5th, 2016 (0)
Pasi ka humbur shumë raste të pastra për shënim në ndeshjet e fundit të Realit në La Liga, Karim Benzema ka treguar stërvitjen e sotme të katalanasve se nuk ka harruar që të shënoj. Benzema ka shënuar një super ...

Shkodran Mustafi: Nuk më intereson çmimi që u transferova tek Arsenali kur shqiptarët jetojnë me 300 euro në muaj

October 5th, 2016 (0)
Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi thotë se e di që Arsenali pagoi shtrenjtë për shërbimet e tij duke e transferuar gjatë verës nga Valencia. Por, ai thotë se me performancat e tij do të shpaguajë çmimin prej rreth 40 milionë ...

Nuk ka qetësi tek Tirana/ Talenti afrikan dëmtohet në gju, mungon 1 muaj

October 5th, 2016 (0)
Kur gjerat po shkonin mire pas rezultateve pozitive sidomos pas fitores se fundit ndaj Flamurtarit, tek Tirana rikthet hallet e demtimeve. Nje nga lojtaret qe nisi mbare sezonin me ekipin e Ilir Dajes ka pesuar demtim dhe nuk do ...

Sekretet e Maradonës tek Napoli, kush ishte njeriu që ia rrëmbeu Barcelonës yllin argjentinas

October 5th, 2016 (0)
“Transferimi i Diego Maradonas te Napoli në vitin 1984? Është ekuivalent sikur të transferonte Cristiano Ronaldon sot. Dhe kjo është qartë e pamundur”. Kështu vlerëson 85-vjeçari Corrado Ferlaino, presidenti i Napolit në periudhën 1983-1993. Krahasimi i dhënë në një ...

Kombëtarja e Ganës po dështon për shkak të seksit

October 5th, 2016 (0)
Ish-futbollisti i Ganës, Malik Jabir, ka dhënë një deklaratë shumë interesante për futbollistët e Kombëtares së tij. Jabir ka theksuar se lojtarët e Ganës ndajnë shumë kohë për seks dhe sipas tij ky është njëri ndër problemet më të ...

Kampioni i botës në boks rrezikon ndeshjen nga kokaina

October 5th, 2016 (0)
Kampioni botëror i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, mund ta humbë licencën për të boksuar pas deklaratave se përdor kokainë. Boksieri britanik, fillimisht deklaroi se ishte pensionuar nga ky sport (pastaj e tërhoqi komentin), ndërsa këto ditë ...

Policia e Lihtershtejnit tifozëve shqiptar: Tregohuni të kulturuar si në kampionatin evropian

October 5th, 2016 (0)
Ndeshja që do të luhet nesër më mbrëmje midis Lihtershtejnit dhe kombëtares shqiptare në shtetin vogël në mes të Evropës shitet si një ngjarje e rëndësishme. Për këtë shkak, policia vendase ka organizuar një plan masash ë do të ...
Next Page »
HARTA E FAQES SHERBIME