VIDEO – FOTO/ Uragani vdekjeprurës i drejtohet SHBA-ve 

uragan mathew

Uragani “Matthew” është drejtuar drejt Bahamas dhe bregut lindor të Floridas të mërkurën, pasi ka vrarë të paktën 21 persona në Haiti.

“Matthew”, i njohur si uragani më i ashpër i Karaibeve për gati një dekadë, ka goditur në Kubë dhe Haiti të martën, ndërsa shpejtësia e erërave ka shkuar në 230 km/h.

Në Shtetet e Bashkuara, miliona njerëzve u janë thirrje nga autoritet të evakuohen nga brigjet juglindore.

Guvernatori i Floridas, Rick Scott ka paralajmëruar banorët për t’u përgatitur për një goditje të mundshme të drejtpërdrejtë, që mund të jetë katastrofike. /Syri.net/

A view of a highway blocked by rocks after the passage of hurricane Matthew on the coast of Guantanamo province, Cuba, October 5, 2016. REUTERS/Alexandre Meneghini

A view of partially destroyed banana trees at a road side after the passage of hurricane Matthew on the coast of Guantanamo province, Cuba, October 5, 2016. REUTERS/Alexandre Meneghini

Deputy Defence Minister Ramon Espinosa Martin (C) speaks with journalists at a highway blocked by rocks after the passage of hurricane Matthew on the coast of Guantanamo province, Cuba, October 5, 2016. REUTERS/Alexandre Meneghini

Residents work clearing a house destroyed by Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

A woman walks on a highway blocked by rocks after the passage of hurricane Matthew on the coast of Guantanamo province, Cuba, October 5, 2016. REUTERS/Alexandre Meneghini

Two fishermen fix a net near the remains of a house destroyed by Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

Residents walk in flooded area after Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

Women sit at the entrance of a house damaged by Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

A man cleans out the water from his flooded house after Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

A girl walks in a flooded area after Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

A man clears debris after Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

Part of a boat is seen on a street next to the sea after Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

A boat is seen inside a destroyed house next to the sea after Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

A man fixes a roof of a partially built house after Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

Residents walk on a street after Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

A woman stans by debris after the passage of Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

A man cuts branches off fallen trees in a flooded area by a river after Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

Residents walk on a flooded street after Hurricane Matthew in Les Cayes, Haiti, October 5, 2016. REUTERS/Andres Martinez Casares

Two men struggle to secure their home with wooden boarding on Bailou Hill Road as Hurricane Matthew approaches Nassau, Bahamas, October 5, 2016. REUTERS/Dante Carrer

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Uragani “Matthew” është drejtuar drejt Bahamas dhe bregut lindor të Floridas të ...
Për më shumë se 60 vjet, këto unaza misterioze në Murmansk të ...
Është një vizion i tmerrshëm i luftës – dhe një luftë ndryshe ...
Carla Hiers dhe partneri i saj ishin rrëzuar në tokë pasi kishin ...
Aktivistë të të drejtave të njeriut në Bjellorusi i bënë thirrje Bashkimit ...
Një gazetar britanik, i njohur si “sheiku i rremë” për prirjen e ...
Kryeministrja norvegjeze, Erna Solberg tha sot se nuk pendohet se kishte luajtur ...
Pas Edward Snowden, SHBA është alarmuar se një tjetër kontraktor i NSA ...
Një skelet i një mashkulli i fosilizuar, për të cilin shkencëtarët pohojnë ...
Forcat e armatosura turke (TSK) në kuadër të operacionit “Mburoja e Eufratit”, ...
Britania e Madhe kërkon që ushtarët britanikë të përjashtohen nga Konventa Europian ...
Antonio Pelle është lideri i grupit kriminal të San Luca në Itali ...
Dy efektivë policie në Bruksel në Belgjikës janë goditur me thikë sot ...
Vladimir Putin i kërkoi sot deputetëve të sapozgjedhur pas legjislativeve që kurorëzuan ...
Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka kërkuar nga talibanët që ta ...
Në Kembrixh, në Masaçusets, është shitur për më shumë se 62 mijë ...
Policia gjermane po heton një çift i cili thuhet mbajtur djaline tyre, ...
Autoritetet greke kthyen sot nga ishulli grek Lesbos drejt Dikili-t në Turqi ...
HARTA E FAQES SHERBIME