VIDEO- FOTO/ “Sirenat ekzistojnë!” Këto janë pamjet që po tronditin internetin 

movies pirates of the caribbean sirens mermaids pirates of the caribbean on stranger tides 1920x1_wallpaperswa.com_31

 

Kjo foto e publikuar nga “Daily Mail” po bën xhiron e internetit dhe ka shtuar akoma dhe më shumë dyshimet rreth sirenave.

Bëhet fjalë për një fotografi të shkrepur në bregun Norfolk nga Paul Jones në të cilën duket një trup i që ne pjesen e poshtme  është i mbuluar nga luspa dhe me një bisht të ngjashëm me atë të peshqve.

Trupi është pjesërisht i dëmtuar, duke e bërë të vështirë për t’u dalluar. Megjithëse ajo ngjan me imazhin që është krijuar për sirenat, në të vërtetë disa nga ata që e kanë parë shprehen se ajo mund të jetë dhe një fokë gri e nxjerrë në breg nga valët.

Fotografia është shkrepur në bregun Great Yarmouth dhe është shpërndarë mbi 15, 000 herë në rrjetet sociale.

6fe94fb5c01fc77b51bd1cfb2b69e3b7 (1)

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Uragani “Matthew” është drejtuar drejt Bahamas dhe bregut lindor të Floridas të ...
Për më shumë se 60 vjet, këto unaza misterioze në Murmansk të ...
Është një vizion i tmerrshëm i luftës – dhe një luftë ndryshe ...
Carla Hiers dhe partneri i saj ishin rrëzuar në tokë pasi kishin ...
Aktivistë të të drejtave të njeriut në Bjellorusi i bënë thirrje Bashkimit ...
Një gazetar britanik, i njohur si “sheiku i rremë” për prirjen e ...
Kryeministrja norvegjeze, Erna Solberg tha sot se nuk pendohet se kishte luajtur ...
Pas Edward Snowden, SHBA është alarmuar se një tjetër kontraktor i NSA ...
Një skelet i një mashkulli i fosilizuar, për të cilin shkencëtarët pohojnë ...
Forcat e armatosura turke (TSK) në kuadër të operacionit “Mburoja e Eufratit”, ...
Britania e Madhe kërkon që ushtarët britanikë të përjashtohen nga Konventa Europian ...
Antonio Pelle është lideri i grupit kriminal të San Luca në Itali ...
Dy efektivë policie në Bruksel në Belgjikës janë goditur me thikë sot ...
Vladimir Putin i kërkoi sot deputetëve të sapozgjedhur pas legjislativeve që kurorëzuan ...
Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka kërkuar nga talibanët që ta ...
Në Kembrixh, në Masaçusets, është shitur për më shumë se 62 mijë ...
Policia gjermane po heton një çift i cili thuhet mbajtur djaline tyre, ...
Autoritetet greke kthyen sot nga ishulli grek Lesbos drejt Dikili-t në Turqi ...
HARTA E FAQES SHERBIME