VIDEO – FOTO/ 6 shqiptarë arrestohen në Brazil, 4 ditë të fshehur në anije për të arritur Kanadanë 

shqiptaret e arrestuar Brazil

Gjashtë emigrantë shqiptarë janë arrestuar të martën të brigjet braziliane nga agjentë të policisë të emigracionit.

Ata janë: Ledion Taka, 37-vjeç, Permet Behluli, 25-vjeç, Shaqir Serjani, 28-vjeç, Adnandi Feka, 34-vjeç, Rezart Kruja, 27-vjeç dhe Erin Fekollari, 26-vjeç, raportojnë mediat braziliane, shkruan Syri.net.

Ata ishin fshehur në kontenierët e një anije që u ankorua në portin “Suape” në Ipojuca. Anija gjermane e nisur nga Franca kishte si denstinacion Kanadanë.

Shqiptarët thanë se, hipën në anije në mënyrë klandestine për të kërkuar punë në qytetet kanadeze. Ata kishin katër ditë të fshehur mes kontenierëve, por u zbuluan në 27 shtator nga ekuipazhi, pasi këta të fundit po kërkonin për ushqim dhe ujë në kuzhinën e anijes, shkruan Syri.net.

Sipas policisë braziliane, konsullata e Shqipërisë u pyet për të konfirmuar identitetin dhe shtetësinë e të arrestuarve, që nuk kishin dokumente me vete. Pas konfirmimit, emigrantët do të kthehen sërish në Shqipëri.

Aktualisht, ata po qëndrojnë në një hotel në Recife, nën mbikëqyrjen e forcave të sigurisë. /Syri.net/

Shqiptarët e arrestuar Brazil

Shqiptarët e arrestuar

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Kasandras në Halkidiki të ...
Alfred Skonja 29 vjeç është njëri prej të plagosurve nga të shtënat ...
Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me ...
Frederik Çuçllari mban postin e Dekanit në Universitetin “Fan S. Nolin” në ...
Mes zërit të imamit që thërret për besim, ditët në fshatin Lazarat ...
Gjashtë emigrantë shqiptarë janë arrestuar të martën të brigjet braziliane nga agjentë ...
Një shqiptar në Slloveni është shpallur në kërkim nga policia pasi është ...
36-vjeçari shqiptar Vasil Rama, shoferi i bandës së “Audit të Verdhë”, është ...
Një studio montazhi në Laç është përfshirë nga flakët për shkak të ...
Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka zhvilluar një takim me drejtuesin e ...
Pas lajmit të publikuar një ditë më parë në mediat online se ...
Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë së “arrestit me ...
Pas Vlorës, një tjetër sasi e madhe kanabisi është asgjësuar në fshatin ...
Një 36-vjeçar është nën hetim pasi dyshohet se ka kryer veprime të ...
Një operacion i Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe policisë së Vlorës ...
Biznesmeni i gazit Ilir Karçini është vënë në pranga sërish nga policia. ...
Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën për ndryshim të masës së sigurisë ...
HARTA E FAQES SHERBIME