VIDEO/ Aleksandër Gjoka, me album të ri? 

Aleksandr Gjoka

Për të gjithë adhuruesit e autorit të këngëve “Kuturu”; “Imagjinoj” e “Ditë dimri” tashmë po vjen një lajm i mirë. Idhulli i tyre i rokut po përgatitet për realizimin e një albumi të përbërë nga njëzet këngë.

Meloditë e këngëve të reja të Aleksandër Gjokës, ka kohë që janë krijuar, ndërkohë ai është në kërkim të teksteve adekuate.

Gjoka, i cili konsiderohet të jetë një nga ikonat e rokut shqiptar, bëri të ditur për një emisionin të KTV“Express” se së bashku me disa miq të tij këngëtarë, po planifikojnë të rikthehen në skenë përmes një koncerti madhështor, i cili pritet të mbahet në ditën e të dashuruarve.

Ai ka vite të shumta që nuk merr pjesë në festivale muzikore, mirëpo, Gjoka vazhdon të jetë produkt i tyre.

Këngëtari që tërë krijimtarinë e vet muzikore ia kushtoi melankolisë, në këtë intervistë u shpreh të jetë i kënaqur që në dekadën e fundit ka marrë hov zhvillimi i rokut brenda trojeve shqiptare.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Dashi – Saturni do merret gjate ...
Modelja e njohur shqiptare, Iris Shala, ...
Drejtuesit e Manchester Unitedit janë të ...
Rozana Radi ka shtuar aktivitetin e ...
Për të gjithë adhuruesit e autorit ...
Nga Kim Kardashian te Justin Biber. ...
Këngëtarja Dua Lipa gjatë muajit gusht ...
Rona Nishliu është zyrtarisht trajnere e ...
Reperi popullor Gold Ag dhe këngëtarja ...
Modelja Heidi Lushtaku po shfaqet gjithnjë ...
Këngëtarja Zanfina Ismaili, e cila vetëm ...
Është vetëm 18-vjeçar, por me stilin ...
Amber Rose rikthehet më seksi se ...
HARTA E FAQES SHERBIME