Terrorizuan Italinë, ekstradohet shoferi i Audit të verdhë 

vasil rama

36-vjeçari shqiptar Vasil Rama, shoferi i bandës së “Audit të Verdhë”, është ekstraduar sot nga Greqia në Itali, raportojnë mediat italiane.

I arrestuar në Greqi në fillim të shtatorit, Rama ishte shoferi i makinës së shpejtë, me të cilën udhëtonin pjesëtarë të një bande që terrorizoi veri-lindjen e Italisë në janar, me grabitje të dhunshme, të pasura nga arratisje të rrezikshme në rrugë dhe autostrada, duke kaluar edhe 250 km në orë.

Makina ishe një “Audi RS4” e verdhë me targa zvicerane. Rama mbërriti nga Athina në aeroportin e Malpensa-s në Milano, pasditen e sotme.

Më herët është raportuar se Rama ka treguar edhe bashkëpunëtorët e tij: Shkëlzen Malokaj, 29-vjeç dhe Indrit Hanxhari, 33-vjeç. Ata janë ende në kërkim. /Syri.net/

Vasil Rama

Vasil Rama

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Kasandras në Halkidiki të ...
Alfred Skonja 29 vjeç është njëri prej të plagosurve nga të shtënat ...
Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me ...
Frederik Çuçllari mban postin e Dekanit në Universitetin “Fan S. Nolin” në ...
Mes zërit të imamit që thërret për besim, ditët në fshatin Lazarat ...
Gjashtë emigrantë shqiptarë janë arrestuar të martën të brigjet braziliane nga agjentë ...
Një shqiptar në Slloveni është shpallur në kërkim nga policia pasi është ...
36-vjeçari shqiptar Vasil Rama, shoferi i bandës së “Audit të Verdhë”, është ...
Një studio montazhi në Laç është përfshirë nga flakët për shkak të ...
Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka zhvilluar një takim me drejtuesin e ...
Pas lajmit të publikuar një ditë më parë në mediat online se ...
Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë së “arrestit me ...
Pas Vlorës, një tjetër sasi e madhe kanabisi është asgjësuar në fshatin ...
Një 36-vjeçar është nën hetim pasi dyshohet se ka kryer veprime të ...
Një operacion i Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe policisë së Vlorës ...
Biznesmeni i gazit Ilir Karçini është vënë në pranga sërish nga policia. ...
Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën për ndryshim të masës së sigurisë ...
HARTA E FAQES SHERBIME