Shqiptari arratiset nga burgu, humb gjurmët në Greqi 

burg greqi

Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Kasandras në Halkidiki të Selanikut në Greqi. Shqiptari vuante dënimin në këtë burg për trafik droge dhe u arratis gjatë paradites së sotme, shkruan Syri.net.

Identiteti i tij nuk është bërë i ditur, ndërsa mediat greke thonë se shqiptari u largua kur u kërkoi leje gardianëve për të shkuar në tualet.

Deri tani nuk ka asnjë shenjë të tij, ndërkaq vazhdojnë kërkimet për ta gjetur dhe arrestuar. Autoritetet greke pritet të nisin hetim edhe për punën e rojeve të burgut me dyshimin se kanë shpërdoruar detyrën./SYRI.net/

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Kasandras në Halkidiki të ...
Alfred Skonja 29 vjeç është njëri prej të plagosurve nga të shtënat ...
Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me ...
Frederik Çuçllari mban postin e Dekanit në Universitetin “Fan S. Nolin” në ...
Mes zërit të imamit që thërret për besim, ditët në fshatin Lazarat ...
Gjashtë emigrantë shqiptarë janë arrestuar të martën të brigjet braziliane nga agjentë ...
Një shqiptar në Slloveni është shpallur në kërkim nga policia pasi është ...
36-vjeçari shqiptar Vasil Rama, shoferi i bandës së “Audit të Verdhë”, është ...
Një studio montazhi në Laç është përfshirë nga flakët për shkak të ...
Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka zhvilluar një takim me drejtuesin e ...
Pas lajmit të publikuar një ditë më parë në mediat online se ...
Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë së “arrestit me ...
Pas Vlorës, një tjetër sasi e madhe kanabisi është asgjësuar në fshatin ...
Një 36-vjeçar është nën hetim pasi dyshohet se ka kryer veprime të ...
Një operacion i Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe policisë së Vlorës ...
Biznesmeni i gazit Ilir Karçini është vënë në pranga sërish nga policia. ...
Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën për ndryshim të masës së sigurisë ...
HARTA E FAQES SHERBIME