Rama-Meta takim 90 minuta tek ‘Vila 30’, diskutim për 6 ligjet e “Drejtësisë” 

48757f17-1099-469b-84c8-91c05403402c-0-

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilluan pasditen e sotme takimin e tyre të radhës si çdo të mërkurë përpara seancës plenare të së enjtes. Në takimin që zgjati për rreth 90 minuta, mendohet se është biseduar për votimin e 6 ligjeve të reformës në drejtësi që do të diskutohet nesër në Parlament.

Ta pranishëm në këtë mbledhje që u zhvillua në ambientet e vilës qeveritare 30 ishte edhe ministri i Transporteve Sokol Dervishaj, ministri i Financave Arben Ahmetaj dhe të tjerë eksponentë nga PS dhe LSI.

Në përfundim të takimit, asnjëri prej të pranishmëve nuk u prononcua për mediat.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e sotme, e enjte ...
Ben Blushi mblodhi sonte në mbrëmje për herë të parë atë që ...
Në kuadër të reformës zgjedhore, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka depozituar në ...
Gjatë seancës së të enjtes të Kuvendit të Shqipërisë, pritet të miratohet ...
Pas Ben Blushit, edhe deputetja Mimoza Hafizi ka deklaruar dorëheqjen nga Partia ...
Rilindja është slogani i Edi Ramës që përdori në vitin 2013 kur ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilluan pasditen e ...
Ligji i ri që lejon importin e mbetjeve, i miratuar me votat ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta ndodhen në takim ...
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar sërish ndaj deklaratave të komisionarit ...
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani ka komentuar akuzat e ...
Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë Odeta Nishani në kuadrin e ...
Pas zbulimit të mbi 10 tonëve kanabis në fshatrat e Vlorës, policia ...
Një “luftë” e heshtur në pamje të parë mes policisë dhe prokurorisë, ...
Kryetari i opozitës Lulzim Basha njoftoi sot se nesër në Kuvend, PD ...
Ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka është tallur me investimin më ri në ...
Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka pritur në një takim Ambasadorin e ...
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimin ...
HARTA E FAQES SHERBIME