Policia e Lihtershtejnit tifozëve shqiptar: Tregohuni të kulturuar si në kampionatin evropian 

Untitled-25

Ndeshja që do të luhet nesër më mbrëmje midis Lihtershtejnit dhe kombëtares shqiptare në shtetin vogël në mes të Evropës shitet si një ngjarje e rëndësishme.

Për këtë shkak, policia vendase ka organizuar një plan masash ë do të ndiqen gjatë ditës së nesërme për të ruajtur mbarëvajtjen e sigurisë dhe rendit në qytet.

Sipas autoriteteve vendase ditën e nesërme parashikohet që të ketë një prani të konsiderueshme të tifozëve shqiptar që do të jenë në stadium për të ndjekur ekipin tyre.

Policia ka njoftuar se do të ketë forca të shtuara policie në rrugët e qytetit ku do të fillojë 1 orë e gjysëm para takimit dhe do të vazhdojë deri në një orë pas ndeshjes.

Njoftohen tifozët shqiptar që të tregojnë kulturën që treguan gjatë ndeshjeve të kombëtares shqiptare në kampionatin evropian.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Trajnenri i Spanjës Julen Lopetegui ngacmuar nga gazetarët rreth formacionit të skuadrës, ...
Duket se më në fund Borusia Dortmund do të privohet nga shërbimt ...
Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Sulmuesi i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, raportohet se do të mungojë ...
Në pritje për të dhënë konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes me ...
Pasi ka humbur shumë raste të pastra për shënim në ndeshjet e ...
Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi thotë se e di që Arsenali pagoi shtrenjtë ...
Kur gjerat po shkonin mire pas rezultateve pozitive sidomos pas fitores se ...
“Transferimi i Diego Maradonas te Napoli në vitin 1984? Është ekuivalent sikur ...
Ish-futbollisti i Ganës, Malik Jabir, ka dhënë një deklaratë shumë interesante për ...
Kampioni botëror i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, mund ta ...
Ndeshja që do të luhet nesër më mbrëmje midis Lihtershtejnit dhe kombëtares ...
Real Madrid ka provuar për të nënshkruar me mesfushorin e Barcelonës, Ivan ...
Edhe pse mbaroi para pak muajsh, edicioni i ardhshëm i kampionatit europian ...
Ante Çaçiç është paraqitur para mediave për ndeshjen Kosovë-Kroaci. Ai e konsideron ...
Gianni De Biasi ka folur në konferencën për shtyp para sfidës ndaj ...
Kapiteni i Kombëtare së Kroacisë, Vedran Corluka ka thënë se Kroacia nga ...
Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj, ka folur në konferencën për shtyp para ...
HARTA E FAQES SHERBIME