Nuk është Agolli, De Biasi ndryshon kapitenin e Shqipërisë 

ansi-dhe-de-biasi-620x400

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka vendosur të ndryshojë kapitenin e kuqezinjve pasi kundër Lihtenshejnit shiritin pritet ta marrë Mërgim Mavraj.

Trajneri italian është duke bërë përgatitjet e fundit ndërsa në mendje ka formacionin dhe skemën që të kërkojë tre pikëshin.

Surpriza është Naser Aliji i cili në ndeshjen kundër Lihtenshejnit do të pozicionohet në formacionin titullar duke i zënë vendin Ansi Agollit.

Nuk dihet, ende arsyeja e uljes në stol të Ansi Agollit, ndërsa duket që trajneri italian ka menduar ta lërë në pushim kapitenin, në mënyrë që mbrojtësi i majtë të mos shpenzojë energji ndaj Lihtenshtajnit, pasi mund t’i duket i freskët, në takimin kundër Spanjës.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Trajnenri i Spanjës Julen Lopetegui ngacmuar nga gazetarët rreth formacionit të skuadrës, ...
Duket se më në fund Borusia Dortmund do të privohet nga shërbimt ...
Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Sulmuesi i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, raportohet se do të mungojë ...
Në pritje për të dhënë konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes me ...
Pasi ka humbur shumë raste të pastra për shënim në ndeshjet e ...
Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi thotë se e di që Arsenali pagoi shtrenjtë ...
Kur gjerat po shkonin mire pas rezultateve pozitive sidomos pas fitores se ...
“Transferimi i Diego Maradonas te Napoli në vitin 1984? Është ekuivalent sikur ...
Ish-futbollisti i Ganës, Malik Jabir, ka dhënë një deklaratë shumë interesante për ...
Kampioni botëror i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, mund ta ...
Ndeshja që do të luhet nesër më mbrëmje midis Lihtershtejnit dhe kombëtares ...
Real Madrid ka provuar për të nënshkruar me mesfushorin e Barcelonës, Ivan ...
Edhe pse mbaroi para pak muajsh, edicioni i ardhshëm i kampionatit europian ...
Ante Çaçiç është paraqitur para mediave për ndeshjen Kosovë-Kroaci. Ai e konsideron ...
Gianni De Biasi ka folur në konferencën për shtyp para sfidës ndaj ...
Kapiteni i Kombëtare së Kroacisë, Vedran Corluka ka thënë se Kroacia nga ...
Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj, ka folur në konferencën për shtyp para ...
HARTA E FAQES SHERBIME