Labinot Tahiri nis fushatën për kryetar komune të Ferizajt 

lab

Këngëtari Labinot Tahiri prej kohësh ka bërë të ditur angazhim e tij në politikë madje dhe është antëtarësuar tek Aleanca Kosova e Re.

Së fundmi Tahiri ka nisur dhe fushatën e tij pai deklaroi se do të kandidojë për kryetar të komunës së Ferizajt.

Këngëtari ka ftuar qytetarët e fshatit Cerrnille për një tubim, ku do të themelojë edhe nëndegën.

“Përshëndetje të gjithëve! Te nderuar qytetar sonte nga ora 20:00 takohemi me banoret e fshatit Cerrnille ne shkollen e fshatit Cerrnille. Atje do të themelojmë nëndegën e radhës. Ardhja juaj na nderon! Me respekt, Koordinatori Labinot Tahiri”, ka shkruar Labi në llogarinë personale të Facebookut.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovësm Xhavit Haliti ka mbetur i habitur kur ...
Këngëtari Labinot Tahiri prej kohësh ka bërë të ditur angazhim e tij ...
Avokati i Nehat Thaçit, drejtorit rajonal të Policisë së Kosovës, që u ...
Autoritetet e Prishtinës sërish po përpiqen t’ia marrin Trepçën pronarëve të ligjshëm, ...
Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së gjatë mbledhjes ...
Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, e ka ftuar Qeverinë të ...
Kosova po vazhdon të tregojë pafuqi përballë veprimeve të shtetit serb dhe ...
Lumi Hadri, aktiviste në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e cila ka ...
Në mbledhjen e Komisionit për Politikë të Jashtme anëtarët e këtij komisioni ...
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vizitën zyrtare në Tiranë ka pasur ...
Ish-drejtori i Agjencisë Kosovare Kundër Korrupsionit, Hasan Preteni, ka thënë se tenderët ...
Gjermanët kanë këshilluar Kosovën që të lëvizet me shpejtësi në përmbushjen e ...
Ambasadori Christopher Hill ishte përfaqësuesi i parë diplomatik i SHBA në Shqipëri ...
Takimi i dytë i përbashkët të Komisionit për Stabilizim Asociim BE-Kosovë do ...
Nga 314 shqiptarë të Kosovës që kanë shkuar në Siri që nga ...
Princesha e Luksemburgut, Tessy, ka folur për jetën e saj si paqeruajtëse ...
Një person ka plagosur kushërirën e tij me “Kallashnikov” dje në Kosovë, ...
Një përleshje mes disa personave ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën ...
HARTA E FAQES SHERBIME