FOTO/ Skulptura magjike prej letre 

Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f36590b80ec__880

Një vepër arti mbetet gjithmonë e bukur pavarësisht materialit me të cilin është bërë. Malena Valcarcel është një “Paper Artist”, ose në shqip artiste që bën skulptura me letër.

Ajo bën skulptura prej libri, bizhuteri prej letre dhe me pak fjalë bën art me letër.

Artistja Valcarcel transformon librat e vjetër në vepra arti. Në krijimet e saj nuk mungon edhe drita, pasi i jep skulpturave  një pamje magjike.

Fotogaleria e mëposhtme përmban krijimet më të bukura të kësaj artisteje me letër.

Book-Sculptures-are-my-pation-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f312f070ff7__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f365a4a03fd__880 - Copy Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f36547d633b__880 - Copy Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f365a4a03fd__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f36532c9ddf__880 Book-Sculptures-are-my-pation-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f313b401f73__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f36595eef9f__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f365aeb026e__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f365421d83f__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f3653ddaa59__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f365740dbde__880 Book-Sculptures-are-my-pation-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f31355e5755__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f36567a7da0__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f365622729b__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f36590b80ec__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f36559dd6fb__880 Book-Sculptures-are-my-passion-I-work-with-paper-to-create-elaborated-forms-57f365b9b7ebb__880

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Reisha Perlmutter, një artiste e re, ka mahnitur të gjithë në rrjetet ...
Një vepër arti mbetet gjithmonë e bukur pavarësisht materialit me të cilin ...
Elbasani drejt një zbulimi tjetër të madh arkeologjik. Burimet bënë me dije ...
“Shqiptarët janë një nga të pakët popuj të Europës, e mund të ...
Piktori francez, Jean-Léon Gerome, është një nga mjeshtrat më të mëdhenj të ...
Për të gjithë fansat e fimit “Piratët e Karaibeve”, vjen një lajm ...
Këngëtaret Eda Zari dhe Elina Duni kanë ngritur zërin kundër degradimit të ...
Puntata e dytë e emisionit “Xing me Ermalin” në tv Klan ka ...
Nga viti në vit rritet numri i turistëve të huaj që vizitojnë ...
Ky djalosh shqiptar me qeleshen e bardhë e jelekun e kuq, është ...
Këtë herë Elina Duni performon në Zyrih solo, pa kuartetin e saj ...
“Me sopranon e lindur në Prishtinë, Kosovë, Krenare Gashin, të dielën më ...
Ish-spikerja e njohur e RTSH-së, Vjollca Vokshi, ka ardhur për një vizitë ...
Nëpër botën mendore të Brechtit, Kafkës, Canettit dhe Krausit. Bertolt Brecht 1. ...
Akademia e Shkencave e Francës, në kuadrin e 350 vjetorit të themelimit ...
Nga Flutura Açka. “Në shtyp ditët e fundit kam parë disa shkrime ...
Gjatë qëndrimit në Ukrainë, ambasadorja e Shqipërisë në Poloni, znj. Shpresa Kureta, ...
Jakup Ferri, i biri i Ferr Durit, u lind në vitin 1832 ...
HARTA E FAQES SHERBIME