FOTO/ Sheiku i rremë, fajtor për pengim të drejtësisë 

foto i panjohur

Një gazetar britanik, i njohur si “sheiku i rremë” për prirjen e tij të natyrshme për t’u maskuar si një biznesmen i Gjirit për të futur në kurth personazhe të famshme, u shpall sot fajtor për pengim të drejtësisë nga një gjykatë londineze, raportojnë mediat lokale.

Mazher Mahmood, 53-vjeç dhe shoferi i tij Alan Smith, u shpallën të dy fajtorë në kuadër të një skandali që e çoi popstaren britanike Tulisa Contostavlos të dalë përpara gjykatës për trafik droge në vitin 2014.

Gjykata në Old Bailey do të japë vendimin e dënimit më 21 tetor.

Referuar hetimit të kësaj çështje, Mahmood i vetëshpallur “mbreti i scoop-it”, ishte prezantuar si një producent i pasur filmash për t’i propozuar një rol të rëndësishëm Tulisa Contostavlos.

Mazher Mahmood

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Uragani “Matthew” është drejtuar drejt Bahamas dhe bregut lindor të Floridas të ...
Për më shumë se 60 vjet, këto unaza misterioze në Murmansk të ...
Është një vizion i tmerrshëm i luftës – dhe një luftë ndryshe ...
Carla Hiers dhe partneri i saj ishin rrëzuar në tokë pasi kishin ...
Aktivistë të të drejtave të njeriut në Bjellorusi i bënë thirrje Bashkimit ...
Një gazetar britanik, i njohur si “sheiku i rremë” për prirjen e ...
Kryeministrja norvegjeze, Erna Solberg tha sot se nuk pendohet se kishte luajtur ...
Pas Edward Snowden, SHBA është alarmuar se një tjetër kontraktor i NSA ...
Një skelet i një mashkulli i fosilizuar, për të cilin shkencëtarët pohojnë ...
Forcat e armatosura turke (TSK) në kuadër të operacionit “Mburoja e Eufratit”, ...
Britania e Madhe kërkon që ushtarët britanikë të përjashtohen nga Konventa Europian ...
Antonio Pelle është lideri i grupit kriminal të San Luca në Itali ...
Dy efektivë policie në Bruksel në Belgjikës janë goditur me thikë sot ...
Vladimir Putin i kërkoi sot deputetëve të sapozgjedhur pas legjislativeve që kurorëzuan ...
Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka kërkuar nga talibanët që ta ...
Në Kembrixh, në Masaçusets, është shitur për më shumë se 62 mijë ...
Policia gjermane po heton një çift i cili thuhet mbajtur djaline tyre, ...
Autoritetet greke kthyen sot nga ishulli grek Lesbos drejt Dikili-t në Turqi ...
HARTA E FAQES SHERBIME