FOTO/ “Këlysh bushtre. I menderosur”. Këto janë fjalët që mësohen në klasën e parë 

nxenes femije dita e pare e shkolles 14 Shtator 2009

Skandalet me tekstet nuk ndalen. Këtë herë bëhet fjalë për tekste të klasës së parë ku fëmijët mësojnë fjalë të çuditshme. Sipas tekstit që është bërë publik në faqen e Facebook tek “NismaThurje”, shkruhet se fjalët që mësohen në klasën e parë janë skandaloze.

“Këlysh bushtre. I menderosur. Kafkë”, këto janë fjalët që mësohen në klasën e parë.

klasa e pare

Denoncimi

Përshëndetje Nisma. Doja të ndaja një shqetësim me ju. Mbesa ime këtë vit hyri në klasë të parë, deri këtu çdo gjë mirë, por në fletoren e saj të punës vura re tekstin e mëposhtëm në foto. Me thoni pak është normale që fjalët kafke, menderosur dhe këlysh bushtre të jenë ne tekstet mësimore për klasën e parë.

Ministrja e Arsimit as që e ka vene ujin në zjarr për këto gafa “akademike”, por na servir mësimin digital në shkolla.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Qytetarët shqiptarë kanë 34 ditë kohë në dispozicion për të aplikuar për ...
Skandalet me tekstet nuk ndalen. Këtë herë bëhet fjalë për tekste të ...
Në orën 18:00 janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane për të gjithë ...
Florida Hoxha është një vajzë e re shqiptare që prej 10 muajsh ...
Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët shqiptarë brenda dhe jashtë vendit ...
OSHEE njoftoi sot se për shkak të punimeve për fuqizimin e rrjetit ...
Semke Hyka, mamaja e foshnjes dy-ditëshe që vdiq në Pogradec, ka fajësuar ...
Një mjek në Kamëz ka rrëfyer efektet anësore të punës me hashashin, të hasura ...
Nesër, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen ...
Vjeshta duket se ka trokitur tamam. Reshjet e shiut të mbrëmjes së ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka reaguar pas video-monologut të Kryeministrit ...
Ata enden rrugëve, flenë në parqe ose në strehët e pallateve dhe ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka publikuar sot në faqen e ...
Papa Françesku mbërriti sot paradite në Azerbajxhan, ku përfundoi udhëtimi i tij ...
Mjekët dhe stomatologët, të cilët nuk kanë plotësuar kreditet që kërkohen në ...
Në protestën e djeshme të shoqërisë civile kundër importit të plehrave pati ...
Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin shqiptar pas rrëzimit të diktaturës komuniste. SHPËRNDAJE ...
Drejtuesja e Aleancës Kundër Importit të Plehrave, Kozara Kati, ka komentuar deklaratën ...
HARTA E FAQES SHERBIME