FOTO/ Armë, drogë, seks dhe fëmijë… çdo gjë shitet në Facebook 

Facebook

Armë, doza marijuane, kafshë të gjalla, seks me pagesë. Të gjitha në shitje vetëm dy ditë pas hedhjes në treg të aplikacionit “Marketplace”, të lançuar nga Facebook.

Ky aplikacion, sipas Facebook, u krijua për t’i bërë më të thjeshtë përdorurve shitjen e objekteve për të cilët ata nuk kishin më nevojë.

Ndër sendet e para që janë vënë në shitje në tregun virtual janë: pistoleta, gjarpinj, droga të të gjitha llojeve, madje edhe një fëmijë.

Kjo, edhe pse tregu “online”, që aktualisht po punon në SHBA, Britani, dhe Australi (pjesa e tjetër e botës duhet të presë edhe disa muaj) ka rregulla të qarta kundër tregtimit ilegal.

Këtu përfshihet tregtimi i armëve, drogës, etj.

Pra, si është e mundur që në tregun elektronik mund të gjesh çdo gjë?

Drejtoresha e Menaxhimit të Projekteve të Facebook, tha për “Quartz” se kjo ka ndodhur për shkak të një defekti teknik.

“Ne jemi duke punuar për të bërë gjërat e duhura dhe për të hequr propozimet ilegale për shitje para të numrit i përdoruesve të rritet në mënyrë dramatike. Ne kërkojmë ndjesë për shqetësimin e krijuar”, ka thënë ajo. /Syri.net/

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Armë, doza marijuane, kafshë të gjalla, seks me pagesë. Të gjitha në ...
Prej tetorit të kaluar, një yll i pazakonshëm ka habitur astronomët me ...
Një adoleshent nga India ka pasur një bisht tetë inç të gjatë, ...
Një kompani në Newscastle të Britanisë së Madhe pati një ide ndryshe ...
Kush nuk dëshiron të bëhet një miliarder? Duket se të gjithë e ...
Disa meshkuj i kanë të gjitha: karrierë të suksesshme, grua të mençur ...
Në vitin 1962, Otto Skorzny, një prej komandantëve më famëkeq të trupave ...
Në shkretëtirën Gobi, që shtrihet në territorin e Mongolisë dhe Kinës, janë ...
Adolf Hitler ishte i varur nga kokaina dhe drejtoi pushtimin e Rusisë ...
Studiuesi Robert Elsie bëri të ditur se sapo ka publikuar librin e ...
Për të gjithë ata që mendojnë se kanë IQ të ulët, tashmë ...
Një fotografi e bukur nuk është vetëm rezultat i një teknologjie të ...
Vogëlushi i quajtur Wyat Shoptaw provon për herë të parë tortë në ...
Ky është momenti i frikshëm kur një autobus me shpejtësi të lartë ...
Një video në të cilën shihen dy gra duke u rrahur, është ...
Shtatë oficerë policie në Zelandën e Re kanë shfrytëzuar hapësirën e një ...
Tradita boliviane për të ngritur në ajër nusen ditën e dasmës ka ...
Shumica e foshnjave të porsalindura kanë shumë pak flokë, por Junior i ...
HARTA E FAQES SHERBIME