“Euro 2020”, publikohet televizionet që do e transmetojnë. TVSH nuk ka konfirmim, ja çfarë pritet të ndodh 

Untitled-20

Edhe pse mbaroi para pak muajsh, edicioni i ardhshëm i kampionatit europian të futbollit ka filluar përgatitjet e tij të para përsa i përket dhënies së të drejtës së transmetimit të ndeshjeve të Euro 2020.

Sot janë publikuar fituesit e parë të tenderit për transmetimit e eventit futbollistik për shtetin e Gjermanisë, pikërisht ARD dhe ZDF, dy televizionet publike të shtetit gjerman transmeton “imalbania.com”

Ende nuk dihet nëse RTSH dhe platformat televizive kanë hedhur tenderin për transmetimin e Euro 2020 në Shqipëri, i cili do të luhet verën e 2020-ës për herë të parë në 13 Shtete europiane me rastin e 60 vjetorit të krijimit.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Trajnenri i Spanjës Julen Lopetegui ngacmuar nga gazetarët rreth formacionit të skuadrës, ...
Duket se më në fund Borusia Dortmund do të privohet nga shërbimt ...
Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Sulmuesi i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, raportohet se do të mungojë ...
Në pritje për të dhënë konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes me ...
Pasi ka humbur shumë raste të pastra për shënim në ndeshjet e ...
Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi thotë se e di që Arsenali pagoi shtrenjtë ...
Kur gjerat po shkonin mire pas rezultateve pozitive sidomos pas fitores se ...
“Transferimi i Diego Maradonas te Napoli në vitin 1984? Është ekuivalent sikur ...
Ish-futbollisti i Ganës, Malik Jabir, ka dhënë një deklaratë shumë interesante për ...
Kampioni botëror i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, mund ta ...
Ndeshja që do të luhet nesër më mbrëmje midis Lihtershtejnit dhe kombëtares ...
Real Madrid ka provuar për të nënshkruar me mesfushorin e Barcelonës, Ivan ...
Edhe pse mbaroi para pak muajsh, edicioni i ardhshëm i kampionatit europian ...
Ante Çaçiç është paraqitur para mediave për ndeshjen Kosovë-Kroaci. Ai e konsideron ...
Gianni De Biasi ka folur në konferencën për shtyp para sfidës ndaj ...
Kapiteni i Kombëtare së Kroacisë, Vedran Corluka ka thënë se Kroacia nga ...
Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj, ka folur në konferencën për shtyp para ...
HARTA E FAQES SHERBIME