Çfarë po gatuhet para ndeshjes, De Biasi: Kënaqemi edhe po të fitojmë 1-0, ndryshime në formacion 

Untitled-16

Gianni De Biasi ka folur në konferencën për shtyp para sfidës ndaj Lihtenshtajnit.
Gjithsesi, ai e ka konsideruar këtë takim të vështirë, duke e paralajmëruar skuadrën të qëndrojë me këmbë në tokë.

“Jemi përgatitur shumë mirë. Pas ndeshjes ndaj Maqedonisë, jemi fokusuar totalisht në ndeshjen ndaj Lihtenshtajnit. Është një ekip i rrezikshëm, të cilin e kemi studiuar mirë. Duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë, të përqendrohemi, të luajmë shpejtë dhe rezultati do të vije. Përndryshe, do të jetë e vështirë”, deklaroi De Biasi, përcjellë “Lajmi.net”.

“Sadiku? Është një hendikap i madh. Lojtari më në formë i Shqipërisë. Keq që u dëmtua, por i dëshirojmë rikthim të shpejtë. Shpresoj që lojtarët që do ta zëvendësojnë, do ta japin maksimumin në mënyrë që mungesa e tij të mos vërehet”, shtoi italiani.

“Do të kemi ndryshime në formacion, duke filluar nga rasti i Sadikut. Por më shumë s’mund të flas. I kemi matur gjërat sikur me peshore, pasi që të dielën do të takohemi menjëherë me Spanjën”, vazhdoi ai.

“A do të isha i kënaqur me një fitore minimale 1:0? Po, do ta firmosja tani”, përfundoi De Biasi.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Trajnenri i Spanjës Julen Lopetegui ngacmuar nga gazetarët rreth formacionit të skuadrës, ...
Duket se më në fund Borusia Dortmund do të privohet nga shërbimt ...
Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Sulmuesi i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, raportohet se do të mungojë ...
Në pritje për të dhënë konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes me ...
Pasi ka humbur shumë raste të pastra për shënim në ndeshjet e ...
Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi thotë se e di që Arsenali pagoi shtrenjtë ...
Kur gjerat po shkonin mire pas rezultateve pozitive sidomos pas fitores se ...
“Transferimi i Diego Maradonas te Napoli në vitin 1984? Është ekuivalent sikur ...
Ish-futbollisti i Ganës, Malik Jabir, ka dhënë një deklaratë shumë interesante për ...
Kampioni botëror i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, mund ta ...
Ndeshja që do të luhet nesër më mbrëmje midis Lihtershtejnit dhe kombëtares ...
Real Madrid ka provuar për të nënshkruar me mesfushorin e Barcelonës, Ivan ...
Edhe pse mbaroi para pak muajsh, edicioni i ardhshëm i kampionatit europian ...
Ante Çaçiç është paraqitur para mediave për ndeshjen Kosovë-Kroaci. Ai e konsideron ...
Gianni De Biasi ka folur në konferencën për shtyp para sfidës ndaj ...
Kapiteni i Kombëtare së Kroacisë, Vedran Corluka ka thënë se Kroacia nga ...
Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj, ka folur në konferencën për shtyp para ...
HARTA E FAQES SHERBIME