Britani, partia anti-migrantëve habit sërish, dorëhiqet kryetarja e sapozgjedhur 

Nigel-Farage-Ukip-Diane-James-707104
 Partia britanike kundër migrantëve UKIP njohu një tronditje në krye të saj kur kryetarja e sapozgjedhur, Diane James, jep dorëheqjen pas vetëm 18 ditësh, që vjen pas largimit surprizues të emblematikut, Nigel Farage dhe përjashtimin e papritur të atij që ishte favoriti kryesor për kreun, Steven Woolfe.

“Është e dukshme se nuk kam mjaftueshëm autoritet, as mbështetjen e gjithë kolegëve të mi anëtarë të Parlamentit Evropian dhe përgjegjës të partisë, për të aplikuar ndryshimet që janë të nevojshme dhe mbi të cilat kamë ngritur fushatën time”, shpjegoi Diane James.

“Për arsye personale dhe profesionale, për pasojë, nuk do të vazhdojë procesin elektoral që finalizon marrjen e plotë të funksioneve”, shtoi ajo, duke theksuar se do të qëndrojë deputete evropiane nën flamurin e partisë.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Uragani “Matthew” është drejtuar drejt Bahamas dhe bregut lindor të Floridas të ...
Për më shumë se 60 vjet, këto unaza misterioze në Murmansk të ...
Është një vizion i tmerrshëm i luftës – dhe një luftë ndryshe ...
Carla Hiers dhe partneri i saj ishin rrëzuar në tokë pasi kishin ...
Aktivistë të të drejtave të njeriut në Bjellorusi i bënë thirrje Bashkimit ...
Një gazetar britanik, i njohur si “sheiku i rremë” për prirjen e ...
Kryeministrja norvegjeze, Erna Solberg tha sot se nuk pendohet se kishte luajtur ...
Pas Edward Snowden, SHBA është alarmuar se një tjetër kontraktor i NSA ...
Një skelet i një mashkulli i fosilizuar, për të cilin shkencëtarët pohojnë ...
Forcat e armatosura turke (TSK) në kuadër të operacionit “Mburoja e Eufratit”, ...
Britania e Madhe kërkon që ushtarët britanikë të përjashtohen nga Konventa Europian ...
Antonio Pelle është lideri i grupit kriminal të San Luca në Itali ...
Dy efektivë policie në Bruksel në Belgjikës janë goditur me thikë sot ...
Vladimir Putin i kërkoi sot deputetëve të sapozgjedhur pas legjislativeve që kurorëzuan ...
Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka kërkuar nga talibanët që ta ...
Në Kembrixh, në Masaçusets, është shitur për më shumë se 62 mijë ...
Policia gjermane po heton një çift i cili thuhet mbajtur djaline tyre, ...
Autoritetet greke kthyen sot nga ishulli grek Lesbos drejt Dikili-t në Turqi ...
HARTA E FAQES SHERBIME