Avionët turq shkatërrojnë katër baza të ISIS 

bombardime siri isis

Forcat e armatosura turke (TSK) në kuadër të operacionit “Mburoja e Eufratit”, me avionët luftarakë, në rajonet Aktarin dhe Kabtan të Sirisë, shkatërruan katër ndërtesa të DAESH-it që janë përdorur si shtabe dhe vende për pushim si dhe terroristët brenda tyre, raporton sot agjencia turke e lajmeve Anadolu Agency (AA).

Sipas njoftimit të Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë, bazuar në inteligjencë, me avionët luftarakë të Forcave ajrore turke është ndërmarrë një operacion ndaj rajoneve Aktarin dhe Kabtan të Sirisë.

Katër ndërtesa të DAESH-it në rajon që janë përdorur si shtabe dhe vende për pushim janë shkatërruar së bashku me terroristët brenda tyre.

Avionët luftarakë pas kryerjes së detyrave të tyre me sukses janë kthyer në bazë.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Uragani “Matthew” është drejtuar drejt Bahamas dhe bregut lindor të Floridas të ...
Për më shumë se 60 vjet, këto unaza misterioze në Murmansk të ...
Është një vizion i tmerrshëm i luftës – dhe një luftë ndryshe ...
Carla Hiers dhe partneri i saj ishin rrëzuar në tokë pasi kishin ...
Aktivistë të të drejtave të njeriut në Bjellorusi i bënë thirrje Bashkimit ...
Një gazetar britanik, i njohur si “sheiku i rremë” për prirjen e ...
Kryeministrja norvegjeze, Erna Solberg tha sot se nuk pendohet se kishte luajtur ...
Pas Edward Snowden, SHBA është alarmuar se një tjetër kontraktor i NSA ...
Një skelet i një mashkulli i fosilizuar, për të cilin shkencëtarët pohojnë ...
Forcat e armatosura turke (TSK) në kuadër të operacionit “Mburoja e Eufratit”, ...
Britania e Madhe kërkon që ushtarët britanikë të përjashtohen nga Konventa Europian ...
Antonio Pelle është lideri i grupit kriminal të San Luca në Itali ...
Dy efektivë policie në Bruksel në Belgjikës janë goditur me thikë sot ...
Vladimir Putin i kërkoi sot deputetëve të sapozgjedhur pas legjislativeve që kurorëzuan ...
Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka kërkuar nga talibanët që ta ...
Në Kembrixh, në Masaçusets, është shitur për më shumë se 62 mijë ...
Policia gjermane po heton një çift i cili thuhet mbajtur djaline tyre, ...
Autoritetet greke kthyen sot nga ishulli grek Lesbos drejt Dikili-t në Turqi ...
HARTA E FAQES SHERBIME