Abumejang merr vendimin përfundimtar, largohet në fund të sezonit nga Borussia 

Untitled-36

Duket se më në fund Borusia Dortmund do të privohet nga shërbimt e një prej yjeve të saj. Bëhet fjalë për Pierr Emerik Abumejang, i cili me shumë gjasa do të largohet në fund të sezonit nga verdhezinjtë e drejtuar nga Tomas Tuhel.

Sulmuesi nga Gaboni prej kohësh ka shprehur dëshirën për të qenë pjesë e Real Madrid, dhe mesa duket edhe drejtuesit e Dortmund janë të mendimit që t’a shesin yllin e tyre.

Në garë për shërbimet e Abumejang nuk është vtëm Real Madrid, teksa edhe PSG është e gatshme t’i plotësojë dëshirat të dy palëve për shërbimet e lojtarit.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Trajnenri i Spanjës Julen Lopetegui ngacmuar nga gazetarët rreth formacionit të skuadrës, ...
Duket se më në fund Borusia Dortmund do të privohet nga shërbimt ...
Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Sulmuesi i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, raportohet se do të mungojë ...
Në pritje për të dhënë konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes me ...
Pasi ka humbur shumë raste të pastra për shënim në ndeshjet e ...
Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi thotë se e di që Arsenali pagoi shtrenjtë ...
Kur gjerat po shkonin mire pas rezultateve pozitive sidomos pas fitores se ...
“Transferimi i Diego Maradonas te Napoli në vitin 1984? Është ekuivalent sikur ...
Ish-futbollisti i Ganës, Malik Jabir, ka dhënë një deklaratë shumë interesante për ...
Kampioni botëror i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, mund ta ...
Ndeshja që do të luhet nesër më mbrëmje midis Lihtershtejnit dhe kombëtares ...
Real Madrid ka provuar për të nënshkruar me mesfushorin e Barcelonës, Ivan ...
Edhe pse mbaroi para pak muajsh, edicioni i ardhshëm i kampionatit europian ...
Ante Çaçiç është paraqitur para mediave për ndeshjen Kosovë-Kroaci. Ai e konsideron ...
Gianni De Biasi ka folur në konferencën për shtyp para sfidës ndaj ...
Kapiteni i Kombëtare së Kroacisë, Vedran Corluka ka thënë se Kroacia nga ...
Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj, ka folur në konferencën për shtyp para ...
HARTA E FAQES SHERBIME