OSHEE i heq dritat rrugës “Babë Rexha” dhe ish-fushës së aviacionit 

oshee1

OSHEE njoftoi sot se për shkak të punimeve për fuqizimin e rrjetit të shpërndarjes në zonën e ish fushës së Aviacionit, do të stakohet energjia elektrike në rrugën “Bab Rexha” dhe zonën pranë ish fushës së aviacionit, nga ora 09:00-13:00.

Bëhet fjalë për vendosjen në eficencë të fiderit 335, i cili do të kalojë nga n.stacioni i Zogut të Zi në n/stacionin Selitë, me një fuqi prej 20 Kv.

Ky investim do të rrisë ndjeshëm cilësinë e furnizimit me energji elektrike të kësaj zone mjaft problematike deri më sot.

Gjithashtu, rrjeti 20 kv që po instalohet në n.stacionin e Selitës do të garantojë stakime më të rralla të energjisë duke reduktuar ndjeshëm defektet në linjë, ku një nga arsyet ka qenë dhe mbingarkesa e rrjetit.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Qytetarët shqiptarë kanë 34 ditë kohë në dispozicion për të aplikuar për ...
Skandalet me tekstet nuk ndalen. Këtë herë bëhet fjalë për tekste të ...
Në orën 18:00 janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane për të gjithë ...
Florida Hoxha është një vajzë e re shqiptare që prej 10 muajsh ...
Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët shqiptarë brenda dhe jashtë vendit ...
OSHEE njoftoi sot se për shkak të punimeve për fuqizimin e rrjetit ...
Semke Hyka, mamaja e foshnjes dy-ditëshe që vdiq në Pogradec, ka fajësuar ...
Një mjek në Kamëz ka rrëfyer efektet anësore të punës me hashashin, të hasura ...
Nesër, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen ...
Vjeshta duket se ka trokitur tamam. Reshjet e shiut të mbrëmjes së ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka reaguar pas video-monologut të Kryeministrit ...
Ata enden rrugëve, flenë në parqe ose në strehët e pallateve dhe ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka publikuar sot në faqen e ...
Papa Françesku mbërriti sot paradite në Azerbajxhan, ku përfundoi udhëtimi i tij ...
Mjekët dhe stomatologët, të cilët nuk kanë plotësuar kreditet që kërkohen në ...
Në protestën e djeshme të shoqërisë civile kundër importit të plehrave pati ...
Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin shqiptar pas rrëzimit të diktaturës komuniste. SHPËRNDAJE ...
Drejtuesja e Aleancës Kundër Importit të Plehrave, Kozara Kati, ka komentuar deklaratën ...
HARTA E FAQES SHERBIME