FOTO/ Shpërthen edhe një tjetër iPhone 

bgr-z-iphone-6s-1-650x358

Falë shpërthimeve të smartphone Galaxy Note 7 të kompanisë koreane Samsung, tani të gjithë jemi të vetëdijshëm se bateritë e smartphonëve mund të shpërthejnë.

Por, tani vëmendja qëndron tek gjigandi tjetër i prodhimit të smartphonëve, Apple.

Para pak ditësh pamë një iPhone 7 që kishte shpërthyer, bateria e një iPhone 7 plus ishte fryrë por nuk kishte shpërthyer, një iPhone 6 i cili gati sa nuk shpërtheu në flakë, ndërsa tani kemi një smartphone 6s i cili ka shpërthyer.

Një lexues ka treguar për ‘Phone Arena’ se ishte me shokët e tij kur iPhone i tij – 6s ishte mbuluar nga flaka, derisa xhinset e tij ishin djegur dhe djaloshi kishte pësuar djegie të shkallës së dytë në pjesën e majtë të trupit dhe gishtin e tij tregues.

Djaloshi kishte biseduar me Apple dhe shpreson se ata do ta zëvendësojnë smartphonin e tij.

Apple gjithashtu dëshiron të dijë arsyen se pse ka shpërthyer iPhone dhe eventualisht të lokalizojë ndodhitë e tilla tek konsumatorët./lajmi.net

screen-shot-2016-10-04-at-7-10-27-am.png.cf_

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Kompania gjigante e telefonave Android, lajmëron përdoruesit e saj se të hysh ...
Falë shpërthimeve të smartphone Galaxy Note 7 të kompanisë koreane Samsung, tani ...
Disa kompani të mëdha teknologjike i kanë bashkuar forcat në përpjekje për ...
Klienti i nevrikosur tha se kompania Apple kishte refuzuar ta rimbursonin dhe ...
Themeluesi i rrjetit më të madh social Facebook, Mark Zuckerberg, ka paraqitur ...
Hulumtuesit shkencor kanë shpenzuar dekada me radhë duke parë për rreziqet që ...
Për prindërit, fëmijët e të cilëve janë të varur nga interneti, apo ...
Whatsapp, tashmë ka gati opsionin e ri duke u bërë i padukshëm ...
Pas disa muajsh pritjeje, iPhone 7 dhe 7 plus dolën më në ...
Kamping në pyll? Ngjitje në mal? Shanset janë që ju të mos ...
Qytetarët e rajonit të Ballkanit ashtu sikundër shumë shpejt qytetarët e BE-së, ...
Dashamirët e orëve unikate të dorës mund të fusin dorën thellë në ...
Aplikacioni “Snapchat”, përpos kreativitetit, është edhe i rrezikshëm për përdoruesit e tij. ...
Kompania BlackBerry nuk do të prodhojë më telefonin e vet, duke i ...
Shefi i SpaceX, Elon Musk ka prezantuar një plan ambicioz për të ...
Google ka sjellë një aplikacion të ri YouTube Go, i dizenjuar posaçërisht ...
Samsung ka prezantuar smartfonin e ri, Galaxy On8. Ky telefon vjen me ...
HARTA E FAQES SHERBIME