VIDEO/ Klienti i nevrikosur shkatërron dyqanin e Apple 

Screenshot_1

Klienti i nevrikosur tha se kompania Apple kishte refuzuar ta rimbursonin dhe kështu ai në inat e sipër, shkatërroi të gjithë iPhone, në qendrën tregtare Dijon, në Francë.

Burri i paidentifikuar kishte vënë syze të zeza dhe kishte në dorë një top të vogël çeliku. A mundi të shkatërronte të paktën 12 iPhone duke i thyer ekranin, me topin e çeliktë që mbante në dorë, në dyqanin e Dijon, para se ta arrestonin rojet e sigurisë. Ai shkatërroi gjithashtu dhe një laptop.

Incidenti u filmua nga një klient i cili gjendje në dyqan. Burri e kuptoi që po e filmonin dhe iu drejtua kamerës duke shpjeguar arsyen e veprimit të tij.

“Apple është kompani e cila ka dhunuar të drejtat e klientëve. Ata refuzuan të më rimbursonin.
Unë u thashë të më kthenin paratë dhe ata refuzuan”, tha ai.

Ai u përpoq t’ia mbathte para se ta kapte një nga rojet e sigurisë./tvklan.al

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Kompania gjigante e telefonave Android, lajmëron përdoruesit e saj se të hysh ...
Falë shpërthimeve të smartphone Galaxy Note 7 të kompanisë koreane Samsung, tani ...
Disa kompani të mëdha teknologjike i kanë bashkuar forcat në përpjekje për ...
Klienti i nevrikosur tha se kompania Apple kishte refuzuar ta rimbursonin dhe ...
Themeluesi i rrjetit më të madh social Facebook, Mark Zuckerberg, ka paraqitur ...
Hulumtuesit shkencor kanë shpenzuar dekada me radhë duke parë për rreziqet që ...
Për prindërit, fëmijët e të cilëve janë të varur nga interneti, apo ...
Whatsapp, tashmë ka gati opsionin e ri duke u bërë i padukshëm ...
Pas disa muajsh pritjeje, iPhone 7 dhe 7 plus dolën më në ...
Kamping në pyll? Ngjitje në mal? Shanset janë që ju të mos ...
Qytetarët e rajonit të Ballkanit ashtu sikundër shumë shpejt qytetarët e BE-së, ...
Dashamirët e orëve unikate të dorës mund të fusin dorën thellë në ...
Aplikacioni “Snapchat”, përpos kreativitetit, është edhe i rrezikshëm për përdoruesit e tij. ...
Kompania BlackBerry nuk do të prodhojë më telefonin e vet, duke i ...
Shefi i SpaceX, Elon Musk ka prezantuar një plan ambicioz për të ...
Google ka sjellë një aplikacion të ri YouTube Go, i dizenjuar posaçërisht ...
Samsung ka prezantuar smartfonin e ri, Galaxy On8. Ky telefon vjen me ...
HARTA E FAQES SHERBIME