FOTO/ Mbërrin vjeshta me shira, ja si do të jetë moti për të gjithë javën 

moti-parashikimi

Vjeshta duket se ka trokitur tamam. Reshjet e shiut të mbrëmjes së djeshme do të vazhdojnë edhe për gjithë javën. Ndërkaq pjesa e parë e ditës do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të madhe të vendit por në zonat veriore do të ketë zhvillim të vranësirave duke rrezikuar shira të dobët. Më të theksuar në verilindje të vendit.

Parashikohet që pasditja të vijojë me kushte të paqëndrueshme meteorologjike në zonat veriore duke bërë që vranësirat dhe shirat të mbeten prezent por e gjithë pjesa tjetër e territorit do të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta.

Temperaturat e ajrit do të qëndrojnë konstante në orët e mëngjesit por orët e mesditës do të sjellin rritje të lehtë të tyre. Era do te fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke bërë që në Adriatik dhe Jon dallgëzimi të arrije deri në 2 apo 3 ballë.

Më poshtë keni parashikimin e motit për të gjithë javën:

java (1)java (2)java (3)java (4)

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Qytetarët shqiptarë kanë 34 ditë kohë në dispozicion për të aplikuar për ...
Skandalet me tekstet nuk ndalen. Këtë herë bëhet fjalë për tekste të ...
Në orën 18:00 janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane për të gjithë ...
Florida Hoxha është një vajzë e re shqiptare që prej 10 muajsh ...
Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët shqiptarë brenda dhe jashtë vendit ...
OSHEE njoftoi sot se për shkak të punimeve për fuqizimin e rrjetit ...
Semke Hyka, mamaja e foshnjes dy-ditëshe që vdiq në Pogradec, ka fajësuar ...
Një mjek në Kamëz ka rrëfyer efektet anësore të punës me hashashin, të hasura ...
Nesër, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen ...
Vjeshta duket se ka trokitur tamam. Reshjet e shiut të mbrëmjes së ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka reaguar pas video-monologut të Kryeministrit ...
Ata enden rrugëve, flenë në parqe ose në strehët e pallateve dhe ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka publikuar sot në faqen e ...
Papa Françesku mbërriti sot paradite në Azerbajxhan, ku përfundoi udhëtimi i tij ...
Mjekët dhe stomatologët, të cilët nuk kanë plotësuar kreditet që kërkohen në ...
Në protestën e djeshme të shoqërisë civile kundër importit të plehrave pati ...
Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin shqiptar pas rrëzimit të diktaturës komuniste. SHPËRNDAJE ...
Drejtuesja e Aleancës Kundër Importit të Plehrave, Kozara Kati, ka komentuar deklaratën ...
HARTA E FAQES SHERBIME