Flet mamaja e foshnjes që vdiq: Stafi mjekësor nuk bënte asgjë, na thanë do kalojë 

spitali pogradec

Semke Hyka, mamaja e foshnjes dy-ditëshe që vdiq në Pogradec, ka fajësuar stafin mjekësor që fëmija e saj nuk mundi të mbijetonte.

Duke folur për mediat, Hyka konfirmon versionin e mjekëve se foshnja lindi në gjendje të mirë dhe pa asnjë problem.

Më pas, ajo thotë se vunë re në trupin e fëmijës infeksion lëkure dhe në këtë pikë akuzon mjekun pediatër dhe infermierët se nuk bënë asgjë për të ndihmuar.

Ajo thotë gjithashtu se ilaçet i blenë vet pasi në spitali mungonin barnat përkatëse.

“Doktori na garantoi se foshnja do e kalonte këtë gjendje. Pas 2 orësh iu nxi trupi, ndërroi jetë për në spita. Kjo ngjarje mund t’u ndodhë edhe nënave të tjera”, është shprehur Semke Hysa.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Qytetarët shqiptarë kanë 34 ditë kohë në dispozicion për të aplikuar për ...
Skandalet me tekstet nuk ndalen. Këtë herë bëhet fjalë për tekste të ...
Në orën 18:00 janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane për të gjithë ...
Florida Hoxha është një vajzë e re shqiptare që prej 10 muajsh ...
Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët shqiptarë brenda dhe jashtë vendit ...
OSHEE njoftoi sot se për shkak të punimeve për fuqizimin e rrjetit ...
Semke Hyka, mamaja e foshnjes dy-ditëshe që vdiq në Pogradec, ka fajësuar ...
Një mjek në Kamëz ka rrëfyer efektet anësore të punës me hashashin, të hasura ...
Nesër, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen ...
Vjeshta duket se ka trokitur tamam. Reshjet e shiut të mbrëmjes së ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka reaguar pas video-monologut të Kryeministrit ...
Ata enden rrugëve, flenë në parqe ose në strehët e pallateve dhe ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka publikuar sot në faqen e ...
Papa Françesku mbërriti sot paradite në Azerbajxhan, ku përfundoi udhëtimi i tij ...
Mjekët dhe stomatologët, të cilët nuk kanë plotësuar kreditet që kërkohen në ...
Në protestën e djeshme të shoqërisë civile kundër importit të plehrave pati ...
Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin shqiptar pas rrëzimit të diktaturës komuniste. SHPËRNDAJE ...
Drejtuesja e Aleancës Kundër Importit të Plehrave, Kozara Kati, ka komentuar deklaratën ...
HARTA E FAQES SHERBIME